45 28 Juni 1951. Artikel 19. Zolang op het ontvangerskantoor geen ambtenaar werkzaam is, die als vervanger kan optreden, wordt aan de ambtenaar ter secretarie, die als plaatsvervangend- gemeenteontvanger is aangewezen, hiervoor een tege- moetkoming van 100.— per jaar verleend. Hij verliest gedurende het tijdvak waarover hij krachtens de gemeentewet aanspraak kan maken op de aan genoemd ambt verbonden jaarwedde, het recht op uitbetaling van het aan zijn eigen rang verbonden salaris, met inbegrip der tegemoetkoming, bedoeld in het eerste lid. Is het aan zijn eigen rang verbonden salaris, ver- meerderd met de tegemoetkoming genoemd in het eerste lid, hoger dan dat verbonden aan de betrekking, welke wordt waargenomen, dan blijft eerstgenoemd salaris gehandhaafd. Artikel 20. 1. Indien buiten het geval van vacantie een ambte- naar wordt aangewezen om een ambtenaar in hogere rang te vervangen, ontvangt hij daarvoor gedurende de tijd der vervanging, indien deze minstens een maand onafgebroken heeft geduurd, een vergoeding, overeen- komende met het verschil tussen zijn wedde en de wedde, die hij zou ontvangen, als hij vast in die hogere rang zou zijn aangesteld. Is de wedde van de vervanger echter gelijk aan of hoger dan de minimumwedde van de vervangen ambtenaar, dan zal voor de berekening van de vergoeding de minimum jaarwedde van het waargenomen ambt worden verhoogd met zoveel pe- riodieke verhogingen, als noodzakelijk zijn om de ver- vanger een toelage te doen genieten, die ten minste gelijk staat met het bedrag van twee periodieke ver- hogingen aan de eigen rang verbonden. 2. Indien buiten het geval van straf aan een ambte- naar de waarneming van een lager bezoldigde betrek- king wordt opgedragen, blijft hij in het genot van zijn gewone bezoldiging. 3. De regeling, vervat in het eerste lid, is niet van toepassing bij vervanging van een hoofd van dienst. Bij een zodanige vervanging zal voor elk geval de vergoeding door de raad worden bepaald.

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 14