Artikel 21. Indien de aanwijzing in art. 20 bedoeld slechts een gedeeltelijke vervanging omvat, wordt het bedrag der vergoeding door burgemeester en wethouders vast- gesteld. Artikel 22. Verhoging van wedde gaat in op de eerste dag der maand, waarin de aanspraak daarop is verkregen. Toelagen voor het bezit van akten of diploma's worden uitgekeerd met ingang van de eerste dag der maand, volgende op die, waarin de ambtenaar de akte of het diploma verkregen heeft. Artikel 23. Maandelijks wordt een twaalfde gedeelte der wedde uitbetaald, verminderd met hetgeen de ambtenaar als zodanig aan de gemeente schuldig is. Artikel 24. 1. Behoudens het hieronder in dit artikel bepaalde, wordt voor overwerk een tijdelijke vergoeding gegeven. 2. Deze vergoeding bedraagt het uurloon (salaris gedeeld door het normale aantal werkuren per week vermenigvuldigd met 50) verhoogd met 25%- Voor overwerk na 10 uur 's avonds, 's nachts en op de vrije Zaterdagmiddag wordt dit verhoogd met 50 °/0 voor werk op Zon- en Feestdagen met 100 °/0. 3. Aan een ambtenaar mag in een maand geen meerdere hoeveelheid overwerk worden opgedragen, dan recht geeft op beloning tot een bedrag van ten hoogste 20 °/0 van zijn maandsalaris. Indien buitengewone omstandigheden hiertoe nopen, kan met voorkennis van het betrokken hoofd van dienst van deze bepalingen worden afgeweken. 4. Geen beloning voor overwerk, berekend per uur, wordt genoten door ambtenaren, die de leiding hebben bij het verrichten van overwerk, of die zelfstandig overwerk verrichten. Aan deze ambtenaren kan voor overwerk een vergoeding worden toegekend, vast te stellen door burgemeester en wethouders op voorstel 28 Juni 1951.

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 15