46 28 Juni 1951. 2e Afd. VACAJVTIETOESLAG GEMEENTEPERSONEEL. Aan de Raad, Blijkens een van de Minister van Binnenlandse Zaken ontvangen circu- laire is in de Ministerraad besloten te bevorderen dat, te rekenen van 1 Januari 1951 aan Rijksambtenaren, alsmede aan arbeidscontractanten, wier loon is bepaald volgens artikel 12, eerste lid, onder b of c van| het (Rijks) Arbeidsovereenkomstenbesluit, onder dezelfde voorwaarden als waaronder in de achter ons liggende jaren aan een deel van het overh'eids- personeel een z.g. vacantie-gratificatie is verleend, voortaan over ieder kalenderjaar aanspraak zal worden verleend op een vacantietoeslag, voor zover de weddei of het loon niet uitgaat boven de maximum-wedde, ver- bonden aan de rang van commies bij het Rijk, voor zoveel nodig de stand- plaats aftrek daarbij in aanmerking genomen. Deze toeslag zal 2 van de bruto-jaarwedde of het bruto-jaarloon bedragen en ten hoogste f 50.per jaar. Een desbetreffend voorschrift, op te nemen in het Rijksambtenaren- reglement en het Rijksarbeidsovereenkomstenbesluit, is in voorbereiding. Aan ons wordt in overweging gegeven om, na de toestandkoming van bedoelde aanvulling, het treffen van een dienovereenkomstige voorzie- ning met betrekking tot de rechtstoestand van het gemeentepersoneel te willen bevorderen. Aan deze uitnodiging zal zeker t.z.t. door ons gevolg worden gegeven, al willen wij opnieuw te kennen geven dat het stellen van een salarisgrens voor het toekennen van deze toeslag ons onjuist voorkomt en wij dan ook van mening zijn dat deze aan het gehele ge- meentepersoneel dient te worden uitgekeerd. In afwachting van de totstandkoming der definitieve regeling zal aan het Rijkspersoneel een voorschot worden verleend, gebaseerd op het K B van 19 Juli 1949 Stbl. J 329. De Minister heeft er geen bezwaar tegen dat ook aan het gemeente- personeel over 1951 een voorschot wordt verleend. Wij stellen U voor ons daartoe de nodige machtiging te verlenen door vaststelling van biigevoegd ontwerp-besluit. burgemeester en wethouders te machtigen aan de daarvoor in aanmer- king komende groepen van gemeentepersoneel als waaraan door het Rijk aan het burgerlijk Rijkspersoneel een voorschot op de vacantie-toeslag zal worden verleend, voor zover de regeling van de wedde of het loon van gemeentewege plaats vindt, voor 1951 een voorschot op de vacantie- toeslag toe te kennen geheel overeenkomstig de regeling die hieromtrent voor het burgerlijk Rijkspersoneel zal gelden. Heemstede, 6 Juni 1951. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 Juni 1951. De secretafis,

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 21