45 28 Juni 1951. De in artikel 17 opgenomen bepaling inzake toe- kenning van vergoeding voor gebruik van een eigen rijwiel in dienst der gemeente dient aan een limiet gebonden te zijn, waarmede bij de nieuwe redactie rekening gehouden is. Aanvankelijk bestond bezwaar tegen het bepaalde in artikel 19, welk bezwaar is opgeheven door in de aanhef een beperkende bepaling op te nemen. In artikel 26 is opgenomen een bepaling over het toe- kennen van het z.g. smartegeld. In de oude salarisregeling was deze regeling ook van toepassing verklaard op het onderwijzend personeel der openbare scholen (Voor de bijzondere scholen is een regeling getroffen bij Raads- besluit van 25 November 1948, no. 126, welke verwijst naar de regeling voor de openbare scholen.) Bij het samenstellen van de jaarwedderegeling 1949 werd verzuimd de betrokken alinea uit de oude regeling over te nemen. Dit artikel is daarom alsnog aangevuld met een 6e lid. Tegen artikel 30 en het 2e lid van artikel 31 bestaat bij de Minister bezwaar. Wij stellen daarom voor artikel 30 te laten vervallen. Artikel 31 wordt daardoor 30, terwijl de redactie van het 2e lid is gewijzigd. Bij de begroting voor 1951 is de jaarwedde van de directeur van de openbare leeszaal en bibliotheek ver- hoogd tot 1.500.De jaarwedderegeling behoort dienovereenkomstig te worden herzien. Voorts is door de verhoging van de huishuren met 15°/0 de waarde van het genot van vrij wonen verhôogd. De in artikel 5 genoemde bedragen behoorden daarom ingaande 1 Januari 1951 te worden herzien. Deze beide laatste punten zijn aan het slot van bijgaand ontwerp-besluit tot vaststelling der jaarwedde- regeling, waarin ookdeandereomschreven veranderingen zijn verwerkt, opgenomen, Wij stellen U voor tot vaststelling van bedoeld ontwerp- besluit over te gaan. Tenslotte delen wij U nog mede, dat wij er bij de Ministerernstigop hebben aangedrongen om ten behoeve van onze gemeente goed te vinden dat de jaarwedden van de ambtenaren worden gebaseerd op die van het Rijkspersoneel in een le klasse gemeente. Een algemene beslissing over wijziging in de klassificatie zou echter

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 3