94 27 December 1951. 2e Afd. KINDEBTOELA GEBEGELIN G. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders en de circulaire van het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden d.d. 3 September 1951; BESLUIT: vast te stellen de volgende Kindertoelageregeling voor het personeel dezer gemeente. Artikel 1. Deze verordening verstaat onder: a. de ambtenaar: 1. de ambtenaar, die krachtens aanstelling overeenkomstig de be- palingen van het Ambtenarenreglement in dienst der gemeente werkzaam is, voor zover het gemeentebestuur tot de regeling zijner bezoldiging bevoegd is; 2. de werkman, die krachtens vaste of voorlopige aanstelling of bewijs van aanneming overeenkomstig de bepalingen van het werkliedenreglement in dienst der gemeente werkzaam is. b. de bezoldiging: de vaste beloning, verhoogd met vaste toelagen en emolumenten, voor zover deze laatsten boven de beloning worden genoten. Artikel 2. 1. De ambtenaar, die één of meer kinderen tot zijn last heeft beneden de leeftijd van 18 jaar, heeft, overeenkomstig de bepalingen der volgende artikelen, bij wijze van tijdelijke toelage, voor elk van die kinderen recht op een kindertoelage. 2. Voor de toepassing van het bepaalde in het vorige lid worden onder kinderen beneden de leeftijd van 18 jaar mede verstaan: a. kinderen van 18, 19 of 20 jaar, wier tijd, behoudens in geval van ziekte of vacantie, geheel of grotendeels in beslag wordt geno- men door of in verband met het volgen van onderwijs aan een inrichting voor algemeen vormend- of vakonderwijs; b. kinderen van 18, 19 of 20 jaar, die ten gevolge van ziekte of gebreken naar het oordeel van burgemeester en wethouders blijvend buiten staat zijn om met arbeid, die voor hun krachten is berekend, één derde te verdienen van hetgeen lichamelijk of geestelijk gezonde kinderen van gelijke leeftijd in staat zijn met arbeid te verdienen. Artikel 3. 1. De kindertoelage wordt toegekend met ingang van de maand of van de loonweek, waarin het recht is ontstaan. 2. De kindertoelage vervalt: a. voor het kind, dat de leeftijd van 18 jaar nog niet heeft bereikt: op de laatste dag van het kalenderjaar of de laatste dag van de laatste volle loonweek van het kalenderjaar, waarin het kind mocht zijn overleden;

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 27