40 24 April 1952. 4e Afd. AANLEG STAMRIOOL NAAR DE GLIP. Aan de Raad, Zoals U bekend is zijn, met uitzondering van het zuidelijke deel, in alle delen der gemeente hoofdstamriolen aangelegd, welke voeren naar het ter- rein nabij de Cruquiusweg waarop, naar wij hopen binnen niet te lange tijd, de rioolwaterzuiveringsinstallatie zal worden opgericht. Het leggen van het stamriool door de Sportparklaan vanaf een punt bij de ontworpen bad- en zweminrichting, de Glipperweg en de Prinsenlaan tot de Herenweg, ter totale lengte van ruim 2500 m, wordt als laatste deel van het rioleringsplan uitgevoerd, omdat de afvoer van het rioolvuil uit het buurtschap de Glip met zijn aanvankelijk weinig intensieve bebou- wing als het minst urgent moest worden beschouwd. In de loop der jaren is de bebouwing van de Glip sterk uitgebreid, waardoor de noodzaak van de stichting van een behoorlijk functionerend rioleringstelsel aldaar steeds sterker naar voren komt. Dit is op zich zelf reeds voldoende reden tot het leggen van het hoofd- stamriool over te gaan. Wanneer wij echter daamaast aandacht schenken aan het feit, dat het de bedoeling is binnen korte tijd op de buitenplaats ,,de Hartekamp" een psychiatrische inrichting te gaan exploiteren, terwijl bovendien het voor- nemen bestaat ook de buitenplaats ,,Eikenrode" voor de stichting van een complex gebouwen te bestemmen, dan is het duidelijk dat, ter voorkoming van ongewenste toestanden op hygiënisch gebied, ten spoedigste tot de uitvoering van opgemeld werk wordt overgegaan. Uit de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende begroting blijkt, dat de uitvoering van dit werk, waarvan de tekening eveneens ter inzage ligt, een bedrag zal vorderen van rond 365.000,dat over een periode van 40 jaren dient te worden afgeschreven. De Commissie van Openbare Werken is met ons van oordeel, dat uit- voering van dit werk uit hygiënisch oogpunt als zeer urgent moet worden beschouwd. Wij stellen U mitsdien voor door bekrachtiging van bijgevoegd ont- werp-besluit het benodigde crediet te onzer beschikking te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 16 April 1952 met het advies van de Commissie voor Openbare Werken; BESLUIT: 1. burgemeester en wethouders een crediet te verlenen groot f 365.000, voor het leggen van een stamriool door de Sportparklaan, de Glipper- weg en de Prinsenlaan tot de Herenweg; 2. te bepalen dat het onder 1 genoemde bedrag zal worden afgeschreven in 40 jaren. Heemstede, 16 April 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 24 April 1952. De sec voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 11