41 24 April 1952 4e Afd. VEROKDENING OP DE HEFFING EN INVORDERING VAN KEURLOON IN DE GEMEENTE HEEMSTEDE. Aan de Raad. Bij brief van 21 Februari 1952 hebben burgemeester en wethouders van Haarlem ans bericht, dat zij voomemens zijn de Raad hunner gemeente voor te stellen de verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van het openbaar slachthuis en voor de keuring van vee en vlees te wijzigen. De bedoeling is hierdoor te komen tot verhoging van de bestaande ta- rieveri, welke reeds sedert 1922 gelden. Verzocht wordt de voor deze gemeente geldende verordening op de heffing van keurlonen eveneens te herzien en de tarieven in overeen- stemming te brengen met de nieuwe tarieven, welke door Haarlem zijn ontworpen. Aangezien onze gemeente, evenals de gemeenten Bennebroek, Bloemen- daal, Haarlemmermeer, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Zandvoort, zich ter uitvoering van de Vleeskeuringswet en de krachtens die wet gegeven voorschriften bij overeenenkomst bij de keuringsdienst van vee en vlees van de gemeente Haarlem heeft aangesloten, is het noodzakelijk aan dat verzoek te voldoen, omdat in alle aangesloten gemeenten dezelfde tarieven moeten gelden. Onzerzijds bestaan tegen de voorgenomen verhogingen geen bedenkin- gen omdat in een op 3 Maart j.l. ten Raadhuize van Haarlem gehouden bijeenkomst met vertegenwoordigers van de aangesloten gemeenten, de noodzakelijkheid van de voorgenomen tariefsverhoging, in verband met de aanmerkelijk hogere bedrijfskosten, duidelijk is gebleken. Wij nodigen U daarom uit door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp- besluit, waarin tevens de intrekking van de nog van kracht zijnde ver- ordeningen resp. op de heffing en op de invordering van keurlonen is opgenomen, vast te stellen een nieuwe verordening op de heffing en invor- dering van keurlonen in de gemeente Heemstede. Tot slot voegen wij hieraan nog toe de mededeling, dat het in de bedoe- ling ligt het verhoogde tarief voor huisslachtingen, bedoeld in artikel 2 onder A sub 8 eerst met ingang van 15 October 1952 toe te passen. Heemstede, 26 Maart 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 13