TOELICHTING. 4e Afd. Artikel 2. De aanduiding'en stier, os, koe en vaars zijn samengevat onder het begrip „rund", de aanduidingen paard, ezel, muilezel en muildier onder het begrip „eenhoevig dier", terwijl tevens een gewichtsgrens is in- gevoerd tussen licht paard en veulen. Het tarief voor varkens moest o.i. een uitbreiding ondergaan, aan- gezien hier zeer grote verschillen in gewicht voorkomen. De normale slachtvarkens hebben een geslacht gewicht van 80100 kg. De zo- genaamde zoggen hebben vaak een geslacht gewicht van 200 kg of meer. Waar de aan deze varkens te verrichten werkzaamheden uit- gebreider zijn, is een extra vergoeding van f 2,billijk en niet als een onredelijke verzwaring van de lasten der slagers te beschouwen. Het tarief voor graskalveren met een gewicht van 60100 kg is gelijk gesteld aan dat voor vette kalveren, hetgeen billijk is. Het tarief voor geiten is in overeenstemming met dat voor de scha- pen gebracht, zodat voor geiten met een geslacht gewicht boven 25 kg thans 2.is voorgesteld. Voor de zogenaamde huisslachtingen wordt een verhoging van het tariéf van f 2,50 tot f 5,voorgesteld. Deze huisslachtingen hebben namelijk eveneens op het Slachthuis plaats. Van een verschil in kos- ten tussen deze slachtingen en de slachtingen van de door grossiers en slagers aangevoerde varkens is dan ook geen sprake. Aangezien het hier echter soms eigenaren met kleine beurzen betreft, menen wij dat het tarief iets lager kan worden gesteld dan voor de overige varkens en dat de extra heffing voor zware varkens achterwege kan blijven. De termijn, gedurende welke van deze gelegenheid gebruik kan worden gemaakt, kan verlengd worden teneinde een betere sprei- ding in de werkzaamheden te verkrijgen en grote gezinnen, welke twee varkens houden, in de gelegenheid te stellen de consumptie beter te verdelen. Het bestaande keurloon van f 0,04 voor paardenvlees is vervallen. Indertijd was het keurloon voor dit vlees lager gesteld, omdat paar- denvlees aanmerkelijk goedkoper was dan rund- of varkensvlees en dus bij een gelijk tarief relatief zwaarder zou worden belast. Nu dit prijsverschil aanmerkelijk is verminderd, heeft het geen zin meer om voor deze keuring, die evenveel kosten meebrengt, een lager tarief vast te stelien.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 16