24 April 1952. 2e Afd. VERZEKERING LEDEN SCHOOLVERKEERSBRIGADES. In deze gemeente zijn sinds ruim een jaar schoolverkeersbrigades werk- zaam, gevormd uit de leerlingen van de 5e en 6-e klasse van verschillende lagere scholen, welke zich belasten met hulp bij het oversteken van drukke verkeerswegen door hun medescholieren. In de praktijk is gebleken, dat deze brigades nuttig werk verrichten. Zij zijn thans werkzaam op drie punten in de gemeente, nl. op de Bronsteeweg bij de Lanckhorstlaan en op de Heemsteedse Dreef nabij de Pieter Aertszlaan en bij de Dreefschooi. Elke brigade bestaat uit drie brigadiers. Wij achten het gewenst de leden der brigades, die bij het uitoefenen van deze taak als een hulpmiddel van de overheid moeten worden gezien, te verzekeren tegen het geldelijk nadeel, dat de ouders of verzorgers zou- den kunnen lijden door ongevallen, welke de kinderen hierbij zouden kun- nen overkomen en tegen de door het optreden van de kinderen aan derden berokkende schade. Uit de op ons verzoek door enkele verzekeringsmaat- schappijen gedane offertes blijkt, dat die van de firma J. C. J Knegt en Zonen te Amsterdam het voordeligst is. Zij is bereid een ongevallenver- zekering af te sluiten, welke dekking geeft tegen ongevallen aan de ver- zekerden overkomen tijdens de uitoefening van hun functie, alsmede ge- durende het gaan van huis naar de standplaats en vandaar naar school en terug, en dë volgende uitkeringen zijn verzekerd: 1. 2.000.bij overlijden; 2. 40.000.t bij levenslange gehele invaliditeit en 3. 200G™. pS' geval voor vergoeding van kosten vafn geneeskundige behandeling en verpleging, indien en voor zover deze kosten 10. A te boven gaan, rfrlr. tegen een premie van 30,per jaar. De eventueel ten laste van de gemeente komende wettelijke aansprake- lijkheid kan daarbij op de bestaande polis gratis worden medeverzekerd. Wij stellen U daarom voor ons te machtigen bovengenoemde ongevallen- verzekering bij de firma J. C. J Knegt en Zonen af te sluiten en daartoe het besluit te nemen, dat U hierbij in concept wordt aangeboden. Heemstede, 16 April 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling, 1. s. De raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 16 April 1952; BESLUIT: Burgemeester en wethouders te machtigen ten behoeve van de leden der schoolverkeersbrigades een ongevallenverzekering te sluiten bij de firma J. C. J Knegt en Zonen te Amsterdam. ter openbare Gedaan

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 17