36 24 April 1952. 2e Afd. GELDLENING. (Nationale Leningen Woningbouvv 1952.) Aan de Raad. Blijkens een bij ons ingekomen circulaire is het de bedoeling van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, om het gedeelte van de drie leningen, welke door haar worden uitgegeven onder de naam van Nationale Leningen voor de Woningbouw JL952, voor zover de inschrijvers voorkeur voor toewijzing aan onze gemeente hebben uitgesproken, zo spoedig moge- lijk ter beschikking van de gemeente te stellen. De Bank heeft ons daar- voor een ontwerp voor de te sluiten overeenkomst toegezonden, alsmede een ontwerp-raadsbesluit. De overeenkomst wordt aangegaan tot het bedrag waarvoor voorkeur in de drie leningen is of zal worden uitgesproken. De termijnen worden uitgekeerd op door de Bank te bepalen data. Reeds is ons medegedeeld, dat van de eerste termijn van de leningen aan onze gemeente toekomt van de 4)4% lening /11.000.en van de 0/5/10% lening /20.850.Binnen- kort zal ons de grootte van de tweede termijn medegedeeld worden. Deze toewijzingen zullen mede de voorkeurskaarten voor de rentespaarbrief- lening, vooi zover die al binnengekomen zijn, betreffen. De verdere termijnen van de lening zullen betrekking hebben op de voorkeur, welke nog nader ten aanzien van de rentespaarbrieflening voor onze gemeente zal worden uitgesproken. Uit een en ander vloeit voort, dat wij nu nog niet weten hoe groot het totaal voorkeursbedrag voor onze gemeente zal worden. Het is echter wel zeker, dat dit totaal bedrag aanzienlijk hoger wordt dan de hierboven genoemde bedragen, omdat het ons bekend is, dat door bepaalde inschrij- vers voorkeur ten gunste van onze gemeente is of zal worden uitgesproken voor niet. onbelangrijke bedragen, welke in de genoemde termijn nog niet begrepen kunnen zijn. De onbekendheid met het uiteindelijk totaalbedrag gaf de Bank aanleiding het ontwerp-besluit in de huidige vorm op te maken. Uit de gestelde voorwaarden blijkt verder, dat de gemeente een even- redig aandeel in de kosten verbonden aan de uitgifte en de dienst van de Nationale Leningen voor de Woningbouw 1952 zal moeten dragen. Onder mededeling dat de betrekkelijke stukken voor U ter inzage liggen, stellen wij U voor over te gaan tot de vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit. Heemstede, 9 April 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 3