38 24 April 1952. 4e Afd. AANKOOP GROND NAAST GEZONDHEIDSHUIS Aaan de Raad, In Uw vergadering van 30 November 1950 werd besloten over te gaan tot uitbreiding van het Gezondheidshuis aan de Lieven de Keylaan. Na overwinning van vele moeilijkheden is de toestand thans zo, dat binnen- kort met de werkzaamheden een aanvang kan worden gemaakt. Zoals uit de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende tekening blijkt, is het terrein, dat door het Gezondheidshuis zai worden ingenomen, nauwe- lijks groot genoeg daarvoor. In verband daarmede hebben wij ons nog eens ernstig beraden op welke wijze dit zou zijn te verbeteren en nader onder- zocht of de mogelijkheid bestaat de beschikking te krijgen over een ge- deelte van het aangrenzend noordelijk gelegen terrein. De eigenaar daarvan bleek bereid zijn medewerking te verlenen door verkoop van een strook grond groot ongeveer 288 m2, op bovenbedoelde tekening in groene kleur aangegeven, tegen een prijs van 2000.en onder voorwaarde, dat de kosten van vernieuwing van de schutting en het verplaatsen van enkele vruchtbomen, in totaal geraamd op 250. ten laste van de gemeente zullen komen. Wij menen dat noch tegen de koopprijs, noch tegen de genoemde voor- waarden bezwaren behoeven te bestaan, zodat wij adviseren tot aankoop te besluiten. Opgemerkt wordt nog, dat door deze uitbreiding van het terrein gelegenheid bestaat een betere toegang tot het aan te bouwen gedeeite van het Gezondheidshuis te verkrijgen, waardoor het ook mogelijk zal zijn een ziekenauto direct voor de ingang te rijden in noodzakelijke gevallen. Onder mededeling dat de Commissie voor Openbare Werken zich met ons voorstel geheel kan verenigen, nodigen wij U uit het hierbij behorende ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 2 April 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 7