48 29 Mei 1952. 2e Afd. VACANTIETOE SLAG GEMEENTEPERSONEEL. Aan de Raad. Blijkens een van de Minister van Binnenlandse Zaken ontvangen circu- laire zal op grond van een beslissing van de Ministerraad over 1952 aan de burgerlijke Rijksambtenaren en arbeidscontractanten, wier loon is ge- regeld volgens het bepaalde in artikel 12, eerste lidi, onder b of c van het (Rijks) Arbeidsovereenkomstenbesluit, een vacantietoeslag worden verleend, met dien verstande, dat bedoelde uitkering zal bedragen 2% van hun wedde in de zin van artikel 2 van het B.B.B.R.A. 1948, zoals verhoogd met de toelage ingevolge artikel 5 van het Toelagebesluit 1951, een eu ander met een maximum van 75.voor gehuwden, voor hen, die gehuwd geweest zijn en een gezin hebben, alsmede voor kostwinners in de zin van artikel 2 van laatstgenoemd besluit en een maximum van 50.voor andere belanghebbenden. In tegenstelling tot vorige jaren zal hierbij geen wedde- of loongrens worden gesteld. Voor een en ander zal een Koninklijk Besluit worden uitgelokt, dat behoudens vorenvermelde afwijkingen zal overeenstemmen met het K.B. van 19 Juli 1949 Stbl. J 329, met dien verstande, dat in artikel 3, vijfde lid van dat besluit voor 50.zal ge- lezen worden 75. In afwachting van de totstandkoming van het K.B. zal aan het Rijks- personeel een voorschot worden toegekend in die gevallen, dat belang- hebbenden, naar verwacht kan worden, de dienst niet vöôr of op 1 Juli a.s. zullen hebben verlaten. De Minister heeft ons uitgenodigd te bevorderen, dat het te verwachten K.B. van toepassing wordt verklaard op het daarvoor in aanmerking komend personeel in dienst der gemeente voor zover de rechtstoestand van dit personeel van gemeentewege wordt geregeld hieronder ook begrepen de secretaris, de ontvanger en de ambtenaren van de burgerlijke stand en dat aan dat personeel voorschotten op deze toeslag worden verleend. In afwachting van dit Koninklijk Besluit stellen wij U voor ons nu reeds te machtigen aan het daarvoor in aanmerking komend personeel een voorschot te verlenen en hiervoor bijgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 14 Mei 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT; burgemeester en wethouders te machtigen aan de daarvoor in aanmerking komende groepen van gemeentepersoneel als waaraan door het Rijk aan het burgerlrjk Rijkspersoneel een voorschot op de vacantietoeslag zal worden verleend, voor zover de regeling van de wedde of het loon van gemeentewege plaats vindt, alsmede aan de secretaris, de ontvanger en de ambtenaren van de burgerlijke stand, voor 1952 een voorschot op de vacantietoeslag toe te kennen geheel overeenkomstig de regeling, die hieromtrent voor het burgerlijk Rijkspersoneel zal gelden. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 Mei 1952. D£_üQQrzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 17