52 29 Mei 1952. 2e Afd. SCHOOLARTSENDIENST. Aan de Raad. Van de commissie van beheer van de schoolartsendienst voor Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort ontvingen wij een schrijven, waaruit blijkt, dat het in de afgelopen tijd moeilijk is geweest om aan het schooltoezicht die zorg te besteden, die daaraan voor een goede gang van zaken besteed behoort te worden. Dit is een gevolg van het groeiend aantal leerlingen, waarover zich de dienst uitstrekt. In het jaarverslag over 1949 wordt een aantal leerlingen genoemd van 8752. Het verslag over 1950 noemt een getal van 9285, terwijl, zoals de commissie schrijft, het aantal in Januari 1952 bedroeg rond 10.500. Er is een onderzoek ingesteld naar het ver- moedelijk aantal leerlingen bij de aanvang van de nieuwe cursus in September a.s. Dit aantal wordt geschat op 11.300. Algemeen wordt aangenomen, dat voor 6000 7000 leerlingen één schoolarts nodig is. Het te verwachten aantal leerlingen overtreft deze maatstaf in zo ernstige mate, dat genoemde commissie het dringend noodzakelijk heeft geacht maatregelen te beramen om hierin te voorzien. Aanstelling van een tweede schoolarts in volle dienst acht zij echter thans niet noodzakelijk. Daarom is contact gezocht met enkele schoolartsen- diensten uit de omgeving, waarbij gebleken is, dat het district Nieuwer- Amstel practisch in dezelfde omstandîgheden verkeert als de dienst Heemstede c.a. Er zijn met de dienst Nieuwer-Amstel besprekingen ge- voerd, waarbij deze tot samenwerking volkomen bereid bleek. In overleg met elkaar is besloten een schoolarts op te roepen, die in elk der districten voor halve tijd werkzaam zal zijn. Met deze oplossing kan voorlopig wor- den volstaan. Deze maatregel zal in belangrijke mate aan het werk van de dienst ten goede komen. Beide diensten willen er ernstig naar streven om de nieuwe toestand met September a.s. te laten ingaan. Dit geeft ons aanleiding U hiermede reeds nu op de hoogte te stellen. Er zijn aan deze maatregel voor de gemeentebesturen financiële consequenties verbonden. De grootte daarvan staat echter nog niet vast. Het is ons bekend, dat de commissie van beheer traeht om voor de hogere uitgaven, welke uit deze maatregel voortvloeien, bijdrage van Rijk en Provincie te verkrijgen. Zekerheid dat deze pogingen ten volle succes zullen hebben bestaat er echter niet. Zoals U bekend is, worden de kosten van de dienst thans gedragen door Rijk, Provincie en de drie gemeenten, ieder voor ge- deelte. De gemeenten worden dan, naar verhouding van het aantal inwo- ners, belast met een evenredig gedeelte van dat gedeelte. Zodra wij over meerdere gegevens beschikken over de meerdere kosten, die ten Iaste van onze gemeente zullen komen, zullen wij een aanvullend crediet bij U aanvragen. Behoort bij de notulen van de vergadering van de raad van 29 Mei 1952. Heemstede, 21 Mei 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 23