86 'KSMtiÊti 2 October 1952. 2e Afd. VOORSCHOT SCHILDERWERK WONINGBOUWVERENIGING „ST. JOSEPH". Aan de Raad, Het bestuur van de woningbouwvereniging „St. Joseph" alhier, heeft verzocht een voorschot te ontvangen ter bekostiging van het buitenschil- derwerk van het aan die vereniging behorende complex van 60 woningen. Om U de noodzaak van het verlenen van een voorschot voor boven- vermeld doel te kunnen aantonen, moeten wij teruggaan naar 1940, toen bij het uitbreken van de oorlog het buitenschilderwerk van de woningen in uitvoering was. Door de oorlog moesten deze werkzaamheden spoedig worden gestaakt, als gevolg waarvan de woningen jarenlang in de grond- verf zijn blijven staan. Toen in 1948 het schilderen wesr mogelijk was, moesten de woningen weer geheel behandeld worden. Deze werkzaamheden vergden een uit- gaaf, welke belangrijk groter was dan de beschikbare middelen van het onderhoudsfonds der vereniging. Omdat de materialen, die in 1948 konden worden gebruikt, minder goed waren, is men thans weer aan schilderen toe, waarvoor de vereni- ging geen middelen bezit. De kosten van het buitenschilderwerk zijn be- rekend op f 7746. Mede in verband met de uitvoering van het buitenschilderwerk is het noodzakelijk enige reparaties aan het houtwerk te doen verrichten. Hier- voor bezit de vereniging evenmin middelen. Deze kosten zijn begroot op f 900.—. Wij hebben deze aangelegenheid aan de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting voorgelegd. Deze deelde mede bij wijze van uitzondering bereid te zijn aan de gemeente een aanvullend rijksvoorschot toe te ken- nen opdat door de gemeente aan de bouwvereniging een gelijk voorschot kan verstrekt worden. De lasten van bedoeld voorschot zal de Minister bij de vaststelling van de jaarlijkse bijdrage in aanmerking nemen. Het exploitatietekort komt voor gedeelte ten laste van het rijk en voor gedeelte ten laste van de gemeente. Wij achten het voor het behoud van de woningen van belang, dat de bouwvereniging in staat wordt gesteld bovengenoemde werkzaamheden te doen verrichten en stellen U voor haar een voorschot te verstrekken. Tevens stellen wij U voor een gelijk voorschot aan het rijk aan te vragen. Wij bieden U hiertoe bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 24 September 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling, 1. s.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 9