96 30 October 1952. 2e Afd. CENTKALE VERWAKMING WONINGEN VOOR OUDEN VAN DAGEN. Aan de Raad, In het complex van 12 woningen voor ouden van dagen aan het Dr Droogplein, in beheer bij de Woningvereniging ,,Berkenrode", is bij de bouw centrale verwarming aangebracht, geschikt voor het stoken van magere nootjes IV. In de oorlogsjaren moest de ketel geschikt gemaakt worden voor het stoken van cokes. De Woningvereniging heeft een onderzoek laten instellen met het doei te komen tot een zuiniger exploitatie. Er kan een besparing van ongeveer 14 op de brandstoffen worden bereikt wanneer niet met cokes maar met magere nootjes IV en mijncokes II wordt gestookt. Daarvoor moest het in de oorlog verwijderde dakrooster weder worden aangebracht. Nadat enkele weken geleden met het stoken werd begonnen, bleek de schoorsteentrek onvoldoende te zijn, waardoor de verwarming van deze woningen te wensen overliet. Dit leverde uiteraard voor de bejaarde bewoners emstige bezwaren op. Een spoedige voorziening hierin was dus dringend gewenst. De bezwaren konden worden opgeheven door de plaat- sing van een zuigtrekventilatorhierdoor ontstaat eveneens brandstofbespa- ring, omdat de aanwarming sneller verloopt en het vuur sneller aan belastingwisselingen aangepast kan worden. De totale uit een en ander voortvloeiende kosten zullen naar schatting ongeveer f 800.bedragien. De Woningvereniging beschikt niet over middelen om deze kosten te betalen, zodat wij U voorstellen een crediet tot genoemd bedrag ter beschikking van ons college te stellen. Dit bedrag zal in een periode van 5 jaar ten laste van de exploitatie aan de gemeente behoren te worden terugbetaald, hetwelk mogelijk moet worden geacht op grond van de te bereiken besparing op het verbruik van brandstoffen. Heemstede, 22 October 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, d.d. 22 October 1952; BESLUIT: een crediet van 800.ter beschikking van burgemeester en wethouders te stellen voor het aanbrengen van verbeteringen aan de centrale ver- warmingsinstallatie der 12 woningen voor ouden van dagen aan het Dr Droogplein. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 October 1952. De secretaris, De vop voorzitTeTT^

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 17