98 30 October 1952. 2e Afd. GABANTIE HYPOTHECAIRE GELDLENINGEN N.V. BOUWKAS NOOBD-NEDEBLANDSE GEMEENTEN. Aan de Raad, Aan de bouwspaarders bij de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeen- ten, die een bepaald bedrag bijeen bebben gebracht en overgaan tot bouw van een woning, wordt voor het ontbrekende bedrag der stichtingskosten door de bouwkas een hypothecaire geldlening verstrekt. Deze instelling kan voor woningbouw slechts vreemd geld opnemen, wanneer de betaling van rente en aflossing van de te verstrekken lening door de gemeente is gegarandeerd. In ons voorstel d.d. 13 Februari 1952 no. 21 tot aansluiting bij deze N.V. deden wij U hiervan reeds mededeling. Voor hypothecaire geldleningen, welke aan deelnemers van het complex van 32 woningen aan de Bernard Zweerslaan en Brahmslaan zullen worden verstrekt, is thans garantie van de gemeente gevraagd. Aangezien de deelnemers allen in staat worden geacht hun uit de geld- lening voortvloeiende verplichtingen na te komen, terwijl bovendien in veel gevallen meer gespaard werd dan het vastgestelde minimum, is het risico dat de gemeente met de gevraagde garantie loopt niet groot. Voor zover dat er wel mocht zijn, mogen wij U verwijzen naar het bepaalde onder b van het ontwerp-besluit. Voor deelnemers, ouder dan 50 jaar, werd een hogere storting ineens geëist. In enkele gevallen is hierop een uitzondering gemaakt, doch dan zal de hypotheekakte door een meerderjarige zoon of dochter medeonder- tekend worden. Wij stellen U voor de gevraagde garantie te verlenen en bieden U hiertoe bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. De bij dat besluit behorende staat is voor U ter inzage gelegd. Heemstede, 22 October 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 21