101 30 October 1952 2e Afd. 2e WIJZIGING JAAKWEDDEKEGELING AMBTENAREN. Aan de Raad. Sedert 1 Januari 1932, toen er ong-eveer 2000 kinderen de openbare en bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs bezochten, verricht de schooltandarts zijn werkzaamheden in 4 ochtenden per week. Het aantal sehoolgaande kinderen is inmiddels belangrijk toegenomen. Op 16 September j.l. bedroeg dit 2714. Niet alleen neemt het aantal te behandelen kinderen toe, doch ook in het gemiddeld aantal vullingen, dat jaarlijks per kind wordt gelegd, is een belangrijke stijging waar te nemen. Zo bedroeg dit over het school- jaar 1951/1952 50 meer dan over het schooljaar 1949/1950. Deze om- standigheden maken het noodzakelijk de aan de schooltandarts beschik- baar gestelde werktijd uit te breiden. Aan de hand van door deskundigen samengestelde richtlijnen kan wor- den berekend welke tijd de schooltandarts wordt geacht nodig te hebben om de onder zijn controle staande kinderen doelmatig te kunnen behan- delen. Naar de laatste gegevens bedraagt deze 4,6 werkochtend per week of 4 ochtenden en 1 middag per week. De huidige jaarwedderegeling voor ambtenaren bepaalt in artikel 4 de jaarwedde van de schooltandarts op een vast bedrag van /3120, Het komt ons voor dat het met het oog op mogelijke latere mutaties in de werktijd beter is vaste bedragen per wekelijkse werkochtend en werk- middag te bepalen. Van de gelegenheid kan tevens gebruik worden ge- maakt om een correctie in het bedrag der wedde aan te brengen. De algemeen geldende door de Centrale Raad voor Sociale Tandhcelkunde vastgestelde bezoldiging is namelijk iets hoger dan het in de Jaarwedde- regeling genoemde bedrag, In verband hiermede stellen wij u voor de jaarwedde van de school- tandarts te bepalen op /805,per wekelijkse werkochtend en /550, per wekelijkse werkmiddag. Bijgaand ontwerp-raadsbesluit bieden wij U hiertoe ter vaststelling aan. De commissie van overleg voor het gemeente-personeel, groep ambte- naren, heeft tegen deze wijziging geen bezwaar. Een afzonderlijk ontwerp-besluit wordt U aangeboden ter vaststeiling van het aantal werkochtenden en -middagen. Heemstede 25 October 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 29