93-93a 30 October 1952. houding van de school, waardoor met een billijke verdeling van de kosten (met inbegrip van die voortvloeiende uit het tegenwoordige aandeel van Haarlem in de kosten van het „examenbureau") in de toekomst een uitstekende regionale opleiding verzekerd is; 2. een goed opgezette streekschool biedt bij de aanstaande wettelijke regeling van het kleuteronderwijs een grotere kans om in een moge- hjke (beperkte) subsidieregeling van het Rijk betrokken te worden dan het tegenwoordige opleidingsinstituut, welks bestaan afhankeliik is van allerlei onzekere factoren. Nadat de besturen der vier genoemde gemeenten zich in beginsel bereid hadden verklaard aan de totstandkoming ener gemeenschappelijke reveling mede te werken, is overeenstemming bereikt over de vorm en inhoud daarvan. •*H£t-,rfUltaat daarvan is opgenomen in bijgaand ontwerp-besluit. Daar- uit blijkt, dat het bestuur van het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam zal bestaan uit zoveel leden als gemeenten aan de regeling deelnemen. Taak en bevoegdheden van het bestuur zijn uitvoerig geregeld, evenals de verdeling van de kosten onder de aangesloten gemeenten, 'alsmede de andere zaken waaromtrent regeling noodzakelijk is. Uitgaande van het aantal leerlingen over de afgelopen cursus en van een reeds enige tijd geleden opgemaakte begroting ramen wij de kosten voor onze gemeente op ongeveer f 2400,— per jaar. De juiste kosten zullen uiteraard eerst blijken wanneer de school als streekschool enige tijd ge- werkt heeft. De ten laste van de gemeente komende kosten volgens de bestaande regeling zijn wel lager, doch hierbij dient overwogen te v/orden, dat de stichting met de oorspronkelijke bijdrage niet uit kon komen, zodat op een hogere uitgave moet worden gerekend. Het verschil is daardoor althans voorlopig, betrekkelijk gering. Het komt ons voor, dat op deze wijze een alleszins bevredigende regeling tot stand zal komen over de opleiding tot kleuterleidster, welke wii gaarne toejuichen. Wij stellen U daarom voor over te gaan tot de vast- stelling van het bijgevoegde ontwerp-besluit. Met de datum van inwerkingtreding dezer regeling kunnen de in de aanhef van dit voorstel genoemde besluiten van 30 Maart 1950 No 21 en van 27 September 1951 No. 64 vervallen. Daartegenover komt dan te staan de bijdrage, welke de gemeente verschuldigd zal zrin volg-ens artikel 29 der regeling. Voor de intrekking van genoemde besluiten voegen wij mede een ont- werp-besluit hierbij. Heemstede, 15 October 1952. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 4