93 30 October 1952. 2e Afd. De Raden van de gemeenten Bloemendaal, Haarlem, Heemstede en Velsen; Overwegende, dat het gewenst is, teneinde te voorzien in de behoefte aan een opleiding van onderwijzend personeel voor kleuteronderwijs in Haarlem en omgeving, een streekschool tot opleiding van dat personeel in stand te houden en daartoe een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam te vormen; Gelet op de bepalingen van de Wet gemeenschappelijke regelingen: BESLUITEN de navolgende gemeenschappelijke regehng te treffen. Algemene bepalingen. Artikel 1. De Raden van de gemeenten Bloemendaal, Haarlem, Heemstede en Velsen vormen bij deze een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, als bedoeld in artikel 2 der Wet gemeenschappelijke regelingen, genaamd „De Kennemer streekschool tot opleiding van onderwijzend personeel bij het kleuteronderwijs, gevestigd te Haarlem". Artikel 2. In deze gemeenschappelijke regeling wordt verstaan onder: a. „het lichaam"het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, bedoeld in artikel 1; b. „de school"de Kennemer streekschool tot opleiding van onderwijzend personeel bij het kleuteronaerwijs, gevestigd te Haarlem, genoemd in artikel 3; c. ,,het bestuur": het orgaan, bedoeld in artikel 4; d. „Gedeputeerde Staten": Gedeputeerde Staten van Noordholland. Taak van het lichaam. Artikel 3. Het lichaam heeft tot taak het in stand houden van een streekschool tot opleiding van onderwijzend personeel bij het kleuteronderwijs, gevestigd te Haarlem. Het bestuur. Artikel 4. Het bestuur bestaat uit zoveel leden als gemeenten aan deze regeling deelnemen. Het College van Burgmeester en Wethouders van iedere aan de regeling deelnemende gemeente benoemt uit zijn midden een lid; bij verhindering wijst het college een plaatsvervanger aan. Artikel 5. Het bestuur is gevestigd ten stadhuize van Haarlem. Het lid, benoemd door Burgemeester en Wethouders van Haarlem, is voorzitter van het bestuur; het bestuur benoemt uit zijn midden een plaatsvervangend voor- zitter. De chef van de afdeling onderwijs der gemeentesecretarie van Haarlem, of degene, die door Burgemeester en Wethouders van die gemeente als zijn vervanger is aangewezen, bekleedt ambtshalve de functie van secretaris-

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 5