93 30 October 1952. verslag inzake het in het afgelopen dienstjaar gevoerde beheer op. De Voorzitter zendt ten spoedigste daarna een exemplaar van deze stukken naar de aan de regeling deelnemende gemeenten, die binnen twee maanden na ontvangst van dit exemplaar schriftelijke bezwaren bij het bestuur kunnen indienen. Artikel 22. Het bestuur beslist omtrent eventueel door aan de regeling deelnemende gemeenten ingediende bezwaren en stelt vöôr 1 Augustus de rekening voorlopig vast. Binnen een maand na de voorlopige vaststelling worden de rekening en de daarbij behorende bescheiden aan Gedeputeerde Staten ter vaststelling aangeboden, waarbij tegelijkertijd de eventueel door de deelnemende ge- meenten tegen de voorlopig vastgestelde rekening gemaakte bezwaren te hunner kennis worden gebracht. Het besluit van Gedeputeerde Staten, houdende vaststelling van de ontvangsten en uitgaven, strekt zover de daarin goedgekeurde ontvangsten en uitgaven betreft, aan het bestuur en aan de Secretaris-penningmeester tot ontlasting, behoudens later in rechten gebleken valsheid in bewijs- stukken of andere onregelmatigheden. Binnen een maand na ontvangst van de door Gedeputeerde Staten vastgestelde rekening zendt het bestuur daarvan bericht aan de aan de regeling deelnemende gemeenten. Artikel 23. De leden van het bestuur zijn wegens uitgaven, door hen bevolen, waar- door het eindcijfer van de begroting of de aangewezen begrotingspost wordt overschreden of die te kwader trouw zijn aangewezen op een post, waarmede die uitgaven niet overeenstemmen, tenzij blijkt, dat zij tot het bevelen van die uitgaven niet hebben medegewerkt, persoonlijk aansprake- lijk, indien de uitgaven bij het in artikel 22, derde lid, bedoelde besluit niet onder de uitgaven van het lichaam worden opgenomen. Bepalingen van financiële aard. Artikel 24. De Secretaris-penningmeester is belast met het geldelijk beheer van het lichaam. Artikel 25. De inning van alle inkomsten en ontvangsten, waaronder begrepen de invordering van de schoolgelden, geschiedt door de Secretaris-penning- meester. De af te geven kwijtingsbewijzen worden door hem ondertekend. Artikel 26. Het bestuur wijst twee leden aan, die opdracht tot betaling geven. Betalingen ten laste van het lichaam geschieden tegen behoorlijke kwijtingsbewijzen door de Secretaris-penningmeester. Artikel 27. De Secretaris-penningmeester houdt van de voor het lichaam ontvangen inkomsten en gedane uitgaven geregeld boek. Hij doet daarvan jaarlijks vôôr 1 Maart rekening aan het bestuur. Artikel 28. Ter voorziening in de behoefte aan kasmiddelen van het lichaam treft het bestuur met de gemeente Haarlem een regeling.

Raadsnotulen Heemstede | 1952 | | pagina 7