13-13a 19 Februari*1953. 2e Afd. 5e WIJZIGING VEROKDENING PRIJZEN GAS, DUINWATER EN ELECTRICITEIT. WIJZIGING STROOMLEVERINGSOVEREENKOMST. Aan de Raad. Tijdens de werking van de Prijzenbeschikking Electrische Energie 1945 is de tussen onze gemeente en de gemeente Haarlem gesloten overeen- komst inzake de levering van electriciteit buiten werking gesteld. Uit deze beschikking vloeide voort, dat door de gemeente een lagere inkoopsprijs verschuldigd was dan de overeenkomst toestond. Genoemde Prijzenbeschikking is bij besluit d.d. 27 Maart 1952 van de Minister van Economische Zaken met ingang van 1 April 1952 ingetrok- ken. Als een gevolg daarvan zou de hiervoor bedoelde met de gemeente Haarlem gesloten overeenkomst met ingang van genoemde datum weer van kracht worden. Hierover hebben besprekingen plaats gehad tussen vertegenwoordigers van ons eollege en van het gemeentebestuur van Haarlem, waarbij ook een tweetal andere punten aan de orde kwamen. Tussen deze vertegenwoordigers werd algehele overeenstemming bereikt, terwijl de beide colleges bevestigden, dat zij bereid waren de resultaten ter bekrachtiging aan de Raad voor te leggen. Eén van de punten waarover overeenstemming werd bereikt is, dat ten aanzien van de levering van electriciteit de overeenkomst weder wordt toegepast met ingang van 1 Februari 1953 in plaats van met 1 April 1952. Een gevolg hiervan is, dat de begroting voor het electriciteitsbedrijf voor 1953 belast wordt met hogere uitgaven voor aankoop van electriciteit tot een bedrag van rond /88.000.Dit bedrag zal helaas slechts door tariefsverhoging gedekt kunnen worden. Het is in het algemeen niet de bedoeling, dat de prijs voor electriciteit voor primair verbruik verhoogd wordt. Voor het gedeelte dat boven het gezinsverbruik wordt afgenomen zal, om de hogere inkoopsprijs te be- kostigen, de prijs met 3 cent per kWh verhoogd dienen te worden en voor de openbare verlichting met 1 cent per kWh. Hiertegenover mogen wij opmerken, dat de verbruikers enkele jaren een lagere prijs hebben betaald dan uit de toepassing der overeenkomst zou zijn voortgevloeid, terwijl de bij de onderhandelingen op dit punt bereikte overeenstemming er toe heeft geleid, dat de aan Haarlem verschuldigde hogere inkoopsprijs tien maanden later kan ingaan dan het moment, waarop de meergenoemde Prijzenbeschikking buiten werking trad. Voor de verbruikers is hierdoor een niet onaanzienlijk voordeel bereikt. Wij menen, dat van deze gelegenheid gebruik gemaakt kan worden om in de Prijzenverordening nog een paar kleine wijzigingen aan te brengen. Wij hebben hierbij op het oog de door Uw medeleden, de heren Mr. O. H. van Wijk en P. Zegwaart gedane suggestie om het gezinstarievenschema iets verder uit te breiden. Zij bedoelden daarmede de groep gezinnen van 4 inwonende leden of minder te splitsen in 2 groepen. Het thans geldende schema luidt ten aanzien van gas en electriciteit als volgt: Voor deze verbruiken is het tarief iets lager dan voor het meerdere verbruik. Wij stellen U voor de eerste groep te splitsen in 2 groepen, n.l. één van 1 of 2 personen en één van 3 of 4 personen en om dan de grenzen voor gas electr. gezinnen van 4 inw. leden of minder 5 of 6 inw. leden 7 of meer inw. leden 300 M3 330 360 300 kWh 330 360

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 17