BEGKOTINGEN 1953. Wijziging model begroting Openbare Werken. Uit de rapporten omtrent het onlangs ingestelde efficiency-onderzoek zal U gebleken zijn dat het in de bedoeling lag de administratie van het Bedrijf voor Openbare Werken te wijzigen en om ook het model van de begroting voor dat bedrijf te veranderen. Aan dit voornemen is voor het jaar 1953 uitvoering gegeven. Aan de begroting voor dat bedrijf gaat een uitvoerige toelichting voorafwaarin een en ander nader wordt uiteengezet. Uit deze wijziging vloeit tevens voort dat de toelichting van de posten der gemeentebegroting, welke het bedrijf in administratie heeft, ook als bijlage aan de bedrijfsbegroting is toegevoegd. In de gemeentebegroting kan daardoor bij de betrekkelijke posten worden volstaan met een ver- wijzing naar het volgnummer van bedoelde bijlage. Uitkeringen uit het gemeentefonds. In aansluiting aan de mededelingen welke hieromtrent werden gedaan in de nota, behorende bij de begroting voor 1952, kunnen wij thans kort zijn. Op dit moment is nog niet bekend welke regeling nâ 1952' definitief zal gelden. Hieromtrent is nog geen voorstel van de Regering verschenen. Februari 1953. 2e Afd. Aan de Raad. Hierbij hebben wij de eer U ter vaststelling aan te bieden de ontwerp- gemeentebegroting voor het jaar 1953, met de daarbij behorende ont- werp-begrotingen voor de bedrijven en diensten. De ontwerp-gemeente- begroting geeft, voor zover het de gewone dienst betreft, in inkomsten en uitgaven een bedrag aan van 3.369.614.39, benevens f 1.468.274.73 voor het hoofdstuk ,,Verrekeningen" (XIV). Om tot een sluitende begroting te komen bleek het nodig om te beschik- ken over een bedrag van /75.000.uit de aanwezige reserve (zie de volgno's K 644 en 303). Bij de bestudering van de begrotingen zal het U meerdere malen zijn opgevallen, dat deze in vergelijking met die van een voorgaand paar steeds verschillen te zien geven. Noodzakelijke verhoging van uitgaven kon dan echter meestal worden opgevangen door verhoging van inkomsten. Ook nu doen die verschillen zich voor, doch het bleek niet mogelijk het nadelig verschil thans op dezelfde wijze op te vangen. Alleen reeds ten aanzien van het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs moest 75.000. meer worden geraamd dan voor 1952. De oorzaken hiervan zullen wij hiema nader aangeven. Alleen met deze meerdere uitgaven wordt dus het tekort, hetwelk de begroting vertoont nadat in verschillend opzicht daarin geraamde uitgaven werden beperkt, reeds verklaard. Wij vestigen er de aandacht op, dat de post van onvoorziene uitgaven wel aanmerkelijk hoger is geraamd dan vorig jaar en wel op 72.972.16, maar hierin is begrepen een bedrag van rond 23.000.welk bedrâg reeds een bestemming heeft. Wij lichten dit in het vervolg van deze nota onder het hoofd middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs nader toe. Uit overweging dat er nog geen zekerheid bestaat omtrent de te ver- wachten uitkering uit het gemeentefonds menen wij, dat er geen bezwaar tegen bestaat, voor het sluitend maken van de begroting te beschikken over een gedeelte van de gereserveerde batige saldi over voorafgaande jaren. Hieronder laten wij enkele algemene mededelingen volgen, welke U wellicht van nut kunnen zijn bij de bestudering der verschillende be- grotingen.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 1