14 19 Februari 1953. 2e Afd. TOETREDING TOT DE VERENIGINGEN VAN ELECTRICITEITS-, GAS- EN WATERLEIDINGBEDRIJVEN. Aan de Raad. Ingevolge de wet op de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie van 14 Februari 1950 zullen de Bedrijfsgroep Openbare Nutsbedrijven en de vak- groepen electriciteitsbedrijven, gasbedrijven en waterleidingbedrijven wor- den opgeheven met ingang van 14 Februari 1953. Dit heeft bij de besturen de vraag doen oprijzen op welke wijze het werk van deze lichamen het best kan worden voortgezet. De ontwikkeling van de gas-, water- en electriciteitsvoorziening hebben zo vele nieuwe aspecten doen ontstaan, dat het bestaan van contact- organen voor de behartiging van een groot aantal vraagstukken van open- baar belang was. In dit opzicht is in de loop der jaren veel en nuttig werk verricht. Wij noemen als behorende tot deze vraagstukken o.m. de vak- opleiding, erkenningsregeling, normalisatie, voorlichting enz. Overweging van de in de loop der jaren gevormde praktijk en de daar- mede bereikte resultaten hebben geleid tot de wenselijkheid van een voortzetting van het werk der vakgroepen. Dit kon naar het oordeel van de besturen het best geschieden door de oprichting van drie verenigingen met een vrijwillig lidmaatschap. Voortzetting van het werk der vakgroepen wordt in het belang van de gemeente en hare bedrijven geacht, zodat wij U voorstellen te besluiten de gemeente als lid te doen toetreden tot bedoelde drie verenigingen. De verschuldigde contributie stemt ongeveer overeen met de bijdragen, welke aan de vakgroepen werden betaald. Verschillende hierop betrekking hebbende stukken liggen ten Raadhuize voor U ter inzage. De commissie voor de bedrijven kan zich met de voor- gestelde toetreding geheel verenigen. Heemstede, 4 Februari 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders gelet op het bepaalde in artikel 228, letter h der gemeentewet; BESLUIT: de gemeente als lid te doen toetreden tot de vereniging voor electriciteits- bedrijven, de vereniging van gasbedrijven en de vereniging van water- leidingbedrijven. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 19 Februari 1953. De secretajis, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 21