1 Februari 1953. Rijksvergoeding politiekosten. In verband met de verhoging van de toelagen volgens het Toelagebesluit Politie 1951 en de verhoging van de kindertoelage heeft het Besluit ver- goeding politiekosten 1950 enige wijziging ondergaan. Met de verhoogde uitkeringen is in de begroting rekening gehouden. Inmiddels blijft voor de politie toch nog een bedrag van ruim f 26.000.-ten laste van de gemeente, zoals blijkt uit het in Hfd. III opgenomen overzicht. Hot maakt aan het betrokken Ministerie nog een punt van nadere overweging uit of de normen van de vergoeding niet herzien behoren te worden op grond van het feit dat de gemeenten met een zeker deel der kosten belast blijven. Woningbouw. Ten aanzien van de woningvoorraad en de bouwbedrijvigheid in 1951 mogen wij Uw aandacht vragen voor de mededelingen, welke hieromtrent voorkomen in het verslag van het Bedrijf voor Openbare Werken over dat jaar (blz. 2022). In aansluiting daaraan delen wij U mede, dat de daarin genoemde 50 middenstandswoningen bij de Joh. Verhulstlaan en de 25 Woningwet- woningen, waarvan 17 duplexwoningen, inmiddels gereed kwamen en bewoond zijn. Thans zijn vanwege de gemeente in aanbouw de 16 middenstands- woningen aan de Chopinlaan en 32 van dezelfde woningen vanwege de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten. Wij herinneren er verder aan, dat bij Uw besluit van 2 October 1952 no. 89 crediet werd verleend voor wegenaanleg op terreinen van Het Oude Slot. Daarna verleende U op 27 November j.l. credieten om ter plaatse 36 woningen te bouwen, ten einde verder in de woningbehoefte te voor- zien. De N.V. Bouwkas voornoemd is voornemens ter plaatse eveneens 10 woningen te bouwen, welke plan mogelijk met nog 9 kan worden uitgebreid. Verder worden plannen voorbereid tot de bouw van 48 woningen in aansluiting aan genoemde 36 woningen, bij welke plannen gedeeltelijk hoogbouw zal worden toegepast. Indien deze plannen, alsmede een particulier plan voor hoogbouw, in 1953 verwezenlijkt kunnen worden, zal het aan deze gemeente toegestane bouwvolume practisch uitgeput zijn. Uiteraard blijft ook daama het woningprobleem onze volle aandacht behouden. Wat de particuliere bouw betreft werden tot 1 November 1952 voltooid: a. volgens herbouwfinanciering 15 woningen b. volgens de Premieregeling Woningbouw 1950 1 woning c. in de vrije sector 16 woningen Totaal 32 woningen Voor inrichting- tot dubbelbewoning werd subsidie ver- leend voor 23 woningen Het aantal voltooide leegstaande huizen bedroeg 11 woningen Wat de stand van het bouwcontingent 1951/1953 betreft wordt medegedeeld dat reeds besteed of toegewezen is vo°r 119 woningen en dat per 1 November 1952' nog beschikbaar was voor 80 woningen. Uit de Staatsbegroting voor 1953 blijkt, dat evenals voor 1952 er ook voor 1953 van uitgegaan wordt dat voor de financiering van de nieuwbouw van woningwetwoningen nagenoeg geen beroep op 's Rijks schatkist zal worden gedaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 3