29 24»> wijziging dek algemene poeitievekokdening 26 Maart 1953 4e afd. Aan de Raad, Het is algemeen bekend, dat aan bezoekers van tentoonstellingen e.d. allerlei drukw-erken, reclamebiljetten, enz. gratis worden uitgereikt. Veel- al worden dergelijke papieren na enige tijd weer weggeworpen, hetgeen een verontreiniging van wegen- en plantsoenen tot gevolg heeft. Ook wordt door verkopers van prentbriefkaarten veel overlast aan bezoekers veroorzaakt. Teneinde verontreiniging van wegen en plantsoenen en overlast aan bezoekers zowel op als in de omgeving van het tentoonstellingsterrein der Flora te voorkomen, is het noodzakelijk in de politieverordening een bepaling op te nemen tot regeling van een en ander. Ook in de toekomst zullen dan in bijzondere gevallen maatregelen mogelijk zijn. Aangezien het noodzakelijk is, in verband met het reeds geopend zijn van de Flora 1953, direct regelend te kunnen optreden, dient de voorge- stelde aanvulling der politieverordening onmiddellijk te worden afgekon- aigd en ir. werking te treden op 27 Maart 1953. Onder mededeling dat de Commissie voor de Strafverordeningen met de voorgestelde aanvulling accoord gaat, nodigen wij U uit bijgevoegd ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 18 Maart 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede, Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, met het advies van de Commissie voor Strafverordeningen; Gelet op artikel 202 der Gemeentewet; BESLUIT: le. de algemene politieverordening dezer gemeente aan te vullen door aan artikel 67 toe te voegen twee nieuwe leden, luidende ais volgt: 3e. Het is verboden tot reclame dienende gedrukte of geschreven stukken of afbeeldingen op of aan door burgemeester en wethouders bij open- bare kennisgeving aangegeven openbare wegen aan het publiek uit te reiken of op andere wijze onder het publiek te verspreiden. Burgemeester en wethouder zijn bevoegd dit verbod tot bepaalde dagen en uren te beperken. 4e. Het is verboden vanaf 27 Maart tot en met 14 Mei 1953 van 9 uur tot 23 uur te venten met gedrukte stukken op of aan de openbare wegen: de Herenweg, de Sparrenlaan, de Glipperweg, de Sportpark- laan, de Valkenburgerlaan, het Valkenburgerplein, het Raadhuisplein, de Van Merlenlaan, de Molenlaan, de Herfstlaan, de Zomerlaan, de Lentelaan, de Torenlaan, de Groenendaalkade en de Vrijheidsdreef, op het terrein van de ,,Flora 1953" en op de tijdens „Flora 1953" in ge- bruik zijnde openbare parkeerplaatsen. 2e. te bepalen dat dit besluit onmiddellijk zal worden afgekondigd en in werking zal treden op de dag volgende op die der afkondiging. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 26 Maart 1953.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 13