30 26 Maart 1953 2e afd. VERBETERING VLOER VOORWEGKLEUTERSCHOOL Aan de Raad, Bij Uw besluit van 28 Juni 1946 nr. 19 is een crediet verleend ten be- hoeve van de eerste inrichting van klassen voor kleuteronderwijs in de openbare scholen. Als gevolg daarvan is ook een kleuterklas ingericht in de Voorwegschool. Uit zuinigheidsoverwegingen is toen de vloer onbedekt gelaten; bij de inrichting in die school van een tweede kleuterklas in 1949 is deze be- dekt met linoleum. De vloer van de kleuterklas, welke het eerst werd ingericht, is heel oud. Tussen de verschillende vloerdelen is in de loop der jaren een grote ruimte ontstaan. Deze ruimten vormen thans verzamelplaatsen van stof en ander vuil, zodat uit hygiënische overwegingen bedekking noodzakelijk moet worden geacht. Deze kan bestaan uit linoleum, aan te brengen op een onderlaag van gespijkerde boardplaten, waarvan de kosten ongeveer f 1100 zullen bedragen. Deze kosten kunnen worden afgeschreven in 6 jaren, omdat dan de laatste afschrijving samenvalt met die van de inrichtings- kosten van het lokaal van de tweede kleuterklas. Nu er nog wel enige tijd verlopen zal voordat op het daarvoor aange- kochte terrein bij de Voorwegschool tot de stichting van een afzonder- lijke kleuterschool kan worden overgegaan, achten wij het niet gewenst met de beoogde verbetering langer te wachten.Wij vestigen er overigens de aandacht op, dat de aan te brengen vloerbedekking opneemlbaar is en dus ook nog elders dienst zal kunnen doen. Wij stellen U voor een bedrag van f 1100,- te onzer beschikking te stellen om bovengenoemde vloerbedekking te kunnen doen aanbrengen. een crediet van f 1100- ter beschikking van burgemeester en wethouders te stellen voor het doen aanbrengen van een linoleum vloerbedekking in de eerste kleuterklas in de Voorwegschool. Heemstede, 11 Maart 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 26 Maart 1953. De is, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 15