31 26 Maart 1953. 4e Afd. CREDIEX VOOR HULPVERLENING AAN PUTTERSHOEK. Aan de Raad, In Uw vergadering van 26 Februari j.l. werd besloten de hulpverlening dezer gemeente in het bijzonder te doen uitgaan naar de gemeente Putters- hoek. Voor het verkrijgen van enig inzicht in hetgeen gedaan zou kunnen worden ter verlichting van de nood, heeft een deputatie van het gemeente- bestuur, vergezeld van de directeur van Openbare Werken, een bezoek gebracht aan laatstgenoemde gemeente. Inderdaad is aldaar ook grote schade aangericht en is in veel nood te voorzien. Bij het bepalen van de te verlenen hulp dient terdege rekening te worden gehouden met het feit, dat men zich niet begeeft op het terrein, dat verzorgd wordt door het Rijk, het Nationaal Rampenfonds of andere instellingen. In verband hiermede is het ondoenlijk bij U te komen met een afgerond voorstel, omdat telkens bij besprekingen e.d. zal blijken, dat op bepaalde punten voor onze gemeente geen taak is weggelegd, terwijl in andere gevallen onze hulp bijzonder op haar plaats zal zijn. Ons College zal daarom in staat moeten zijn naar bevind van zaken te handelen. Uit het ter plaatse ingesteld onderzoek is evenwel reeds gebleken, dat hulp voor de navolgende aangelegenheden buitengewoon op prijs zal wor- den gesteld. De bouw van een 10-tal noodwoningen, die ons eigendom blijven en verwijderd moeten worden zodra ze gemist kunnen worden, zal voorzien in een dringende behoefte. De inventaris van het Groene Kruis is verloren gegaan, terwijl het gebouw veel schade heeft geleden; ook de kleuter- school verkeert in gelijke omstandigheden. Voorziening in deze behoefte is van groot belang. Voorts verdient het aanbeveling medewerking te verlenen voor het droogstoken van een groot aantal woningen. De hulp bij straataanleg en verbetering, alsmede voor het op orde brengen van het bouwtoezicht en het gereed maken van een rioleringsplan voor een aan te besteden blok van 24 woningen, zal zeer medewerken voor het verkrijgen van een normale gang van zaken bij het gemeentebestuur. Verder zal op allerlei gebied de helpende hand geboden dienen te worden. Zoals uit het voor U ten Raadhuize ter inzage liggend rapport blijkt, zal de bouw der 10 noodwoningen een bedrag vorderen van rond 46.000.terwijl de andere hierboven genoemde hulp nog ongeveer f 15.000.zal vergen. Wij merken hierbij op, dat het niet is uitgesloten, dat verschillende uitgaven zullen worden terugbetaald, wanneer blijkt dat deze volgens de gegeven of te geven voorschriften door de gemeente Puttershoek aan het Rijk e.a. kunnen worden gedeclareerd. Teneinde ook de bevolking bij de verlening der hulp daadwerkelijk te laten meewerken, is een comité samengesteld, dat zich in overleg met ons College en in samenwerking met het ook te Puttershoek in het leven geroepen comité zal belasten met de hulpverlening welke, naast die van het Rampenfonds en het Rijk, nodig mocht blijken. Zoals hiervoor vermeld is een bedrag van rond f 61.000.vereist voor de daarvoor omschreven medewerking. Wij menen echter, dat een crediet van 80.000.op haar plaats is, teneinde daardoor in de gelegenheid te zijn nog hulp te verlenen, in de gevallen welke nader naar voren zullen komen. Dit bedrag willen wij uiteraard niet brengen ten laste van de gewone dienst der begroting, terwijl wij ook de kapitaaldienst hiermede niet willen belasten. Naar onze mening kan voor deze uitgave met recht en zonder bezwaar een beroep worden gedaan op het Reservefonds.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 17