24 26 Maart 1953. 2e Afd. VOORSCHOT VERGOEDING 1953 VAKONDERWIJS. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvragen van de besturen der hierna te noemen bijzondere scholen, om voorschot op de vergoeding voor vakonderwijs, overeenkom- stig artikel 101 bis, 5e lid der Lager-onderwijswet 1920, voor het jaar 1953; overwegende, dat aan de overeenkomstige openbare scholen vakonder- wijs wordt gegeven; dat het getal wekelijkse lesuren, gedurende hetweik aan de overeen- komstige openbare scholen vakonderwijs wordt gegeven voor dat jaar krachtens zijn besluit van 19 Pebruari 1953, no. 12 bedraagt aan de scholen voor gewoon lager onderwijs en aan de school voor uitgebreid lager onderwijs 3%; dat het aantal wettelijk verplichte onderwijzers aan de desbetreffende bijzondere scholen moet worden gesteld op het achter iedere school ver- melde getal; dat het totaalbedrag van de beloningen, waarop naar de bestaande toestand de vakonderwijzers volgens de gemeentelijke salarisregeling aan- spraak zouden maken, indien zij in dienst der gemeente werkzaam waren, berekend naar de maatstaf van het 3e lid van artikel lOlbis der Lager- onderwijswet 1920, globaal is weergegeven in de achterstaande kolom 3; dat op deze basis aan de bijzondere scholen voorschot kon worden ver- leend; gelet op artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920; BESLUIT: aan de besturen van bijzondere scholen over het jaar 1953 een voorschot toe te kennen op de vergoeding voor vakonderwijs als volgt: Z.O.Z.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 3