33 29 April 1953. 2e Afd. GARANTIE HYPOTHECAIRE GELDLENINGEN N.V. BOUWKAS NOORD-NEDERLANDSE GEMEENTEN De Raad der gemeente Heemstede; gezien de verzoekschriften van de Naamloze Vennootschap N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten (hierna te noemen ,,de Bouw- kas") namens de op de bij dit besluit behorende staat vermelde personen (hiema te noemen ,,de bouwspaarders"tot bekoming van een borgtocht der gemeente ter zake van door de Bouwkas aan de bouwspaarders te verstrekken hypothecaire geldleningen ten behoeve van de bouw van de in kolom 2 van de staat vermelde woningen en garage aan de Bernard Zweerslaan, Brahmslaan en Slotlaan; overwegende, dat vorenbedoelde bouw zal geschieden met toepassing van de Premieregeling Woningbouw 1950 (hierna aan te duiden als P W. 1950); dat de totale bij de stichting van vorenbedoelde woningen gemoeide kosten inclusief die van de grond op de in kolom 4 van de staat vermelde bedragen zijn geraamd; dat de bouwkosteninhoud der woningen de in kolom 3 vermelde hoe- veelheid bedraagt; dat de door het Rijk volgens bovengenoemde P.W. 1950 te verstrekken premie voor bovenbedoelde woningen het in kolom 5 van de staat genoem- de bedrag zal bedragen; dat deze premie door de Bouwkas zal worden voorgeschoten, zonder dat hiervoor hypotheek zal worden gevraagd; dat tot meerdere zekerheid voor de terugbetaling hiervan het recht op de premie door de bouwspaarders aan de Bouwkas zal worden ge- cedeerd, zodat hiervoor geen borgtocht van de gemeente zal worden gevraagd; dat de bouwspaarders de in kolom 6 van de staat vermelde bedragen als spaarkapitaal beschikbaar zullen hebben, zijnde tenminste 20 van het verschil tussen de totale bij de bouw gemoeide kosten en de premie van het Rijk; dat de Bouwkas terzake van deze bouw aan de bouwspaarders geld- leningen zal verstrekken onder verband van eerste hypotheek tot ten hoogste de bedragen, die zijn genoemd in kolom 7 van de staat exclusief de kosten van afsluiting en aflossing, waarvoor eveneens eerste hypo- theek is bedongen, maar waarvoor geen borgtocht wordt gevraagd; dat deze leningen minder zijn dan 80 der op de in de staat in kolom 8 vermelde getaxeerde waarde der woningen; dat deze geldleningen verstrekt worden onder de volgende voorwaar- den: de aflossing dient te geschieden in maximaal 30 jaren, de rente bedraagt 4% dat er voldoende aanleiding is om ter bevordering van de uitbreiding van woongelegenheid binnen deze gemeente aan de Bouwkas overeen- komstig de verzoeken van de Bouwkas voornoemd een garantie te ver- lenen, zoals deze hiema zal worden omschreven; BSLUIT: met de N.V.Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten aan te gaan een overeenkomst, waarbij de gemeente zich tegenover deze verbindt recht- streeks te waarborgen de tijdige betaling van rente en aflossing van de hiervoor bedoelde, onder verband van eerste hypotheek te verstrekken geldleningen groot ten hoogste de bedragen, die in kolom 7 van de bij dit besluit behorende staat zijn vermeld, zulks onder de volgende voor- waarden: a. de Bouwkas heeft zorg te dragen, dat de panden, waarvoor de geld-

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 2