33 29 April 1953. leningen worden aangegaan, tijdens de duur' van de borgtocht-over- eenkomst zodanig tegen brandschade zijn en blijven verzekerd, dat de kosten van herstel of wederopbouw volledig uit de assurantie- penningen kunnen worden voldaan. Zolang de gemeente garant is, heeft de Bouwkas zorg te dragen, dat ingeval van brand de betreffende panden hersteld of herbouwd worden. TI7 Bij de verzekering moet het beding, bedoeld in art. 297 van het Wet- boek van Koophandel worden gemaakt; b. indien de gemeente op grond van deze overeenkomst ten aanzien van een bepaald pand aan haar verplichtingen als borg heeft voldaan en derhalve in de rechten der Bouwkas is getreden, verleent de Bouwkas haar nu voor alsdan de bevoegdheid om desgewenst tot executie van het betrekkelijke onderpand over te gaan, onder gehoudenheid van de gemeente om uit de opbrengst van dit onderpand in de eerste plaats te voldoen de bedragen wegens hoofdsom en kosten, weike de Bouwkas ten tijde van de executie terzake van de bovenomschreven hypothecaire geldlening van de bouwspaarder heeft te vorderen en zo deze opbrengst niet toereikend mocht zijn, het ontbrekende voor zover de gegeven garantie haar daartoe verplicht tegelijkertijd aan de Bouwkas te voldoen; c. de gemeente doet afstand van het recht van uitwinning en schuld- vergelijking door de wet aan borgen toegekend, alsmede van de in art. 1466 en 1887 van het Burgerlijk Wetboek aan borgen verleende bevoegdheid; d. de Bouwkas is gerechtigd, de eerste door de bouwspaarders verrichte stortingen in mindering te brengen van de door de bouwspaarders aan haar verschuldigde afsiuitings- en aflossingskosten. De gemeente staat niet borg voor de betaling van deze kosten; e. de bouwspaarders zullen rente en aflossing van de ontvangen lening in door de Bouwkas op annuïteitsbasis vast te stellen termijnen vol- doen; f. de premie, die door het Rijk ingevolge de Premieregeling Woning- bouw 1950 voor de stichting van de betrokken gebouwen wordt uit- gekeerd, zal buiten deze borgtocht vallen; g. de Bouwkas is verplicht telken jare aan de gemeente opgave te doen van de schuldresten der door de gemeente gegarandeerde geld- leningen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 April 1953. De secrefQy,ic De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 3