34 29 April 1953. a. woningen eigendom van de gemeente, gebouwd zonder rijksvoor- schotten. Deze categorie betreft de drie door de woningbouwvereni- ging „De Haemstede" beheerde complexen aan de Balistraat, Suma- trastraat, Kadijk, Talmastraat en de Bankastraat, tezamen omvat- tende 145 woningen. (De 12 woningen voor ouden van dagen kunnen buiten beschouwing blijven in verband met de zeer geringe inhoud; eveneens de nä de oorlog gebouwde woningen, die reeds een douche- gelegenheid hebben) b. woningen, eigendom van woningbouwverenigingen, gebouwd met rijksvoorschotten ingevolge de Woningwet. Deze groep omvat totaal 241 woningen van de verenigingen „De Haemstede", „Berkenrode" en „St. Joseph"; c. woningen, eigendom van woningbouwverenigingen, waarvoor de ge- meente voorschotten verstrekte, omvattende 91 woningen van Heem- stede's Belang en Het Oude Posthuis. Tot het aanbrengen van douche-gelegenheden in de onder b bedoelde woningen zijn slechts de besturen van de betreffende verenigingen be- voegd, die daartoe omdat de voorschotten voor de stiching door het rijk zijn verleend via de gemeente aan de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting aanvullende Rijksvoorschotten moeten aanvragen. Wij hebben ons reeds met deze besturen in verbinding gesteld met de bedoe- ling te dezer zake eveneens een onderzoek in te stellen. Na ontvangst van hun bericht zullen wij U zo nodig voor het aanvragen van verhoogde voorschotten nadere voorstellen doen. Ook met de besturen van de onder c genoemde verenigingen zal overleg worden gepleegd. Terzake van de onder a bedoelde woningen heeft de gemeente als eigenares, behoudens ten opzichte van de huurverhoging vrijheid van han- delen. Wij stellen U daarom voor ons te machtigen om door bemiddeling van de met het beheer belaste vereniging in de woningen waarvan de huidige huurders, die hiertoe vôör een door ons te bepalen datum de wens te kennen geven, douche-gelegenheden aan te brengen. Het is uiteraard niet bekend hoeveel bewoners van de te bieden gelegenheid gebruik zullen maken, zodat wij ook geen met juistheid te bepalen crediet kunnen aan- vragen. Teneinde niet genoodzaakt te zijn om telkens kleine credieten aan te vragen, stellen wij U voor een bedrag van f 15.000.beschikbaar te willen stellen, waarmede ruim 20 der woningen van een douche- gelegenheid voorzien kan worden. De kosten daarvan zullen dan, op basis van een 20-jarige 4 annuïteit, in de vorm van huurverhoging, op de huurders worden verhaald. Wij bieden U hiertoe bijgevoegd ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 15 April 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 6