25 Juni 1953. 2e afd. CREDIET VOOR SCHOOLMEUBELEN EN VOOR VERANDERING HANDENARBEIDLOKAAL DREEFSCHOOL. Aan de Raad, Het aantal leerlingen van de drie openbare iagere scholen is de laatste tiid aanmerkelijk gestegen, terwiji dit bij de aanvang van de meuwe cursus nog hoger zai worden. Een gevoig hiervan is, dat er met voldoende schooi- banken beschikbaar zijn om alle ieerlingen te plaatsen. De Dreefschooi beschikt nog over 24 banken, welke echter te klem zqn. Verhoging hiervan is nodig en mogelijk. De kosten worden geraamd op Voor de Crayenesterschool zijn nodig 15 banken nr. 3 en 10 banken nr. 4, waarvan de kosten zuilen bedragen f 2.317.50. De Voorwegschool heeft nodig 6 banken nr. 2, 3 banken nr. 3, en banken nr. 4, kosten 1.098. In deze bedragen zijn vracht-, toezicht en admmistratiekosten van openbare werken begrepen. Totaal is dus benodigd 3.660.50. Uit de stijging van het aantal leerlingen vioeit verder voort, dat aan de beide eerstgenoemde scholen één ieerkracht meer verbonden moet worden. Van 1 Januari 1954 af komt deze wettelijk ten laste van het Rijk, terwijl aan de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verzocht is voor het tijdvak 25 Augustus—31 December 1953 een extra leerkracht aan deze scholen te willen toestaan. In de Crayenesterschool is voor deze zevende leerkracht nog een lokaal beschikbaar, doch in de Dreefschool zai een voorziening moeten worden getroffen, daar tegen onze verwachting in de benedenvertrekken van het perceel Binnenweg 160 niet tijdig door de Prot. Chr. Kleuterschool zullen worden ontruimd. In de Dreefschool worden 2 lokalen gebiuikt door de Dreefkieuterschool. Een van deze lokalen zal weer bij de school zelf in gebruik moeten komen, zodat andere ruimte voor een der kleuterkiassen gezocht moet worden. Hiervoor kan een oplossing worden gevonden door het handenarbeidlokaai van deze school, door het aanbrengen van een een- voudige separatie van dubbel zacht board op houten regelwerk in twee gedeelten te verdelen. In één gedeelte kan dan de kleuterklas onderge- bracht worden en het andere voor handenarbeid worden benut. De kosten van deze verandering worden geraamd op /850.Wij stellen U voor ons voor dit doel, alsmede voor bedoelde meubelen, het nodige crediet te willen verlenen. Een ontwerp-besiuit daarvoor wordt U hierbij ter vaststellmg aan- geboden. Heemstede, 18 Juni 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 1