42 25 Juni 1953. 2e afd. UITBREIDING VAKONDERWIJS IN EICHAMELI.JKE OEFENING. Aan de Raad, Op grond van het raadsbesluit van 25 September 1930 nr. 74 wordt in de 5e en 6e klasse van de openbare lagere scholen het onderwijs in lichamelijke oefening gegeven door een vakonderwijzer. Dit onderwijs omvat iy2 uur per klasse of 3 uur per week per school. Ter bestrijding van de kosten hiervan wordt in de gemeentebegroting 1953 geraamd f 2050.te verhogen met sociale lasten. De Lager-onderwijswet geeft als gevolg hiervan de bijzondere lagere scholen aanspraak op vergoeding, welke geraamd is op f 5400. Met ingang van 1 September 1952 werd het aantal uren vakonderwijs in lichamelijke oefening aan de u.l.o. school uitgebreid. Uitbreiding van dit onderwijs aan de lagere scholen was nog bij ons in overweging. Bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1953 werd hiervan mede- deling gedaan. Onzerzijds werd daar aan toegevoegd, dat wij overtuigd waren van de wenselijkheid daartoe en dat te dien opzichte een onderzoek werd ingesteld, Wij hebben over de voorgenomen uitbreiding overleg gepleegd met de hoofden der Openbare Lagere scholen en zijn daarbij tot de conclusie gekomen, dat deze gevonden behoort te worden in het betrekken van de 3e en 4e klasse in dit onderwijs. Het komt dan neer op 2 X 1% is 3 uur per week en per school. De kosten hiervan zullen vermoedelijk niet hoger zijn dan voor het bestaande vakonderwijs wordt uitgegeven. Uiteraard worden daardoor de aanspraken van de bijzondere lagere scholen op vergoeding voor vakonderwijs hoger, zodat deze eveneens in staat zijn aan dit onderwijs uitbreiding te geven. Wij zouden het waar- deren, indien deze scholen hun hogere aanspraken zouden benutten door ook het vakonderwijs in lichamelijke oefening uit te breiden, zodat dit vak ook op deze scholen beter tot zijn recht zal kunnen komen dan thans het geval is. Wanneer U zich met ons voorstel kunt verenigen, dan verzoeken wij U over te gaan tot de vaststelling van bijgaand ontwerp-besliut. Heemstede, 18 Juni 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 3