44 25 Juni 1953. AANKOOP MEDISCHE INSTRUMENTEN. 4e Afd. Aan de Raad, De wijze waarop tot nu toe de inentingen tegen diphtherie worden verricht beantwoordt niet meer aan de eisen, welke heden ten dage worden gesteld bij het verrichten van massa-inentingen. De bekendheid met het ziektebeeld van de spuitgeelzucht (spuithepa- titis of serumhepatitis), de mogelijkheid dat door deze wijze van handelen ook andere virusziekten via de spuit van kind op kind worden overgedra- gen, heeft tot gevolg, dat het medisch niet verantwoord is, met de tot heden gevolgde wijze van inenting voort te gaan. Gelukkig hebben zich alhier geen nadelige gevolgen van de gebezigde methode van inenting voorgedaan. Nu evenwel is gebleken dat nadelige gevolgen kunnen ontstaan, is het noodzakelijk maatregelen te treffen ter voorkoming daarvan. Dit kan inderdaad, wanneer voor elk in te enten kind een afzonderlijke naald en spuit worden gebruikt. Teneinde bij inenting van een groot aantal kinderen over voldoende materiaaj voor een vlotte behandeling te kunnen beschikken, is aankoop van een vijftigtal spuiten met een tweetal uitkookpannen noodzakelijk. De kosten hiervan worden geraamd op rond 250. Wij zijn van mening, dat deze voorzorgsmaatregelen, om complicaties bij inentingen te voorkomen, niet achterwege mogen blijven en daarom adviseren wij U, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit ons bovengenoemd bedrag van 250.ter beschikking te stellen. Heemstede, 18 Juni 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 18 Juni 1953; BESLUIT Burgemeester en wethouders een crediet te verlenen groot 250.voor aanschaffing van spuiten en 2 uitkookpannen ten behoeve van te verrichten inentingen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 Juni 1953. De secretar"

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 7