66 27 Augustus 1953. 2e Afd. VEBKOOP GKOND AAN DE HEEMSTEEDSE DREEF. Aan de Raad. Met de Commissie tot Stichting van een Doopsgezind Tehuis voor Ouden van Dagen, handelende namens de Verenigde Doopsgezinde Gemeente te Haarlem werden onderhandelingen gevoerd over de verkoop aan haar van het terrein gelegen aan de Heemsteedse Dreef bij het Wipperplein, waarop thans staan het Protestants Jeugdhuis en het gebouwtje van de Volks- bond tegen Drankmisbruik, benevens een daaraan grenzend stukje grond. De totale grootte bedraagt ongeveer 4010 m2. Het is de bedoeling op dit terrein een Tehuis voor Ouden van Dagen te bouwen, waarin ongeveer 100 personen huisvesting kunnen vinden, zowel in gezinsverband als zelf- standig levend. Aan deze verkoop zitten echter talrijke moeilijkheden vast. De verhuur aan de Volksbond liep tot 4 April 1953. Tijdig te voren hebben wij mede- gedeeld, dat verlenging van huur na die datum niet meer mogelijk zou zijn, zodat het gebouwtje naar elders moet worden overgebracht. Het terrein waarop het Prot. Jeugdhuis werd gebouwd, werd verhuurd aan de Stichting Protestands Jeugdhuis, alhier, tot 1 October 1955. In de huurovereenkomst is o.m. bepaald, dat tussentijdse opzegging mogelijk is. De schade, voortvloeiende uit de alsdan eventueel nodige verplaatsing van de opstal naar een ander terrein komt dan voor rekening van de gemeente. Met het bestuur is over de mogelijkheid van vroegere beëindiging van de huur overleg gepleegd. In dit geval was de oplossing niet eenvoudig, omdat een in het centrum gelegen geschikte andere gelegenheid nodig was om het jeugdwerk der Hervormde Gemeente te kunnen voortzetten. De Kerkvoogdij heeft zich tijdens de onderhandelingen echter inmiddels verzekerd van de eigendom van perceel Camplaan 45. De bedoeling is daarop een nieuw wijkgebouw te stichten. Zij komt daardoor echter voor aanzienlijke onvoorziene uitgaven te staan en heeft daarom de gemeente verzocht haar in die uitgaven tegemoet te komen op grond van de be- paling in het huurcontract. Over deze aangelegenheid werden meermalen onderhandelingen gevoerd, met het resultaat, dat de Kerkvoogdij bereid is er toe mede te werken het terrein aan de Heemsteedse Dreef op korte termijn te ontruimen. Daartegenover dient de gemeente dan een bijdrage te verlenen van f 5000.en verder om niet af te staan het achter Camp- laan 45 gelegen terreintje groot 251 m'2. Bij de verkoop van de door de Doopsgezinde Gemeente verlangde grond doet zich nog een andere moeilijkheid voor. Er ligt n.l. een hoofdgasleiding vanaf de gasfabriek in het terrein van openbare werken en in het te ver- kopen stuk grond naar de Heemsteedse Dreef. Bij doorvoering van de plannen om op de te verkopen grond een tehuis te bouwen zou de leiding onder dit gebouw komen te liggen. Dit ïs uiteraard niet toelaatbaar, zodat deze verwijderd moet worden, nadat eerst een nieuwe ieiding is gelegd. De meest voordelige oplossing zou zijn de leiding in zuideijlke richting om het te bouwen pand heen te leggen. Dit zou een uitgave vergen van ongeveer f 13.000.Gas-technisch is dit een ongunstige oplossing, omdat er dan te veel bochten in de leiding zouden komen, met als gevolg een te groot drukverlies. Er is overwogen om in het te stichten gebouw een toog op te nemen van voldoende breedte en hoogte, zodanig dat de gasleiding vrij zou liggen van de fundering van het gebouw, doch dit is een gewrongen toestand. Bovendien gaat er woonruimte mee verloren en heeft ook de koopster van de grond tegen deze oplossing overwegende bezwaren. Het is daarom beter deze gasleiding te leggen vanaf de gasfabriek in schuine richting over het terrein van Openbare Werken en vervolgens over het meest

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 19