66 27 Augustus 1953. zuidelijk onbebouwd blijvende gedeelte van het te verkopen terrein naar de Heemsteedse Dreef, waardoor vermindering van het aantal bochten wordt bereikt, alsmede verhoging van de gasdruk. De bestaande leiding zal dan worden verwijderd. De kosten van een en ander worden begroot op 22.000,— en komt het ons op grond van vorenstaande overwegingen gemotiveerd voor, dat een deel van deze kosten door de gemeente wordt gedragen. Uit het vorenstaande blijkt, dat de gemeente zich dus vrij aanzienlijke offers moet getroosten om de verkoop van deze grond aan de Doopsgezinde Gemeente mogelijk te maken. Na onderhandeling heeft deze zich bereid verklaard een prijs te betalen van /10.per nU, terwijl in de kosten, welke door de gemeente moeten worden gemaakt, wordt bijgedragen tot een bedrag van 18.000.In de kosten van transport zal bovendien aan de gemeente een bijdrage van /2000.worden verleend. De meerdere kosten blijven dus voor rekening van de gemeente, waartegenover echter staat een uitbreiding van de woongelegenheid voor ongeveer 100 personen, welke toch wel van groot belang moet worden geacht. Deze overweging heeft ons er toe geleid met het resultaat van de onderhandelingen accoord te gaan. Wij stellen U daarom voor over te gaan tot de vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, waarmede dan tevens geacht kan worden te zijn afgedaan het adres aan U, d.d. 19 Maart 1953, van de centrale Kerkeraad en de Kerkvoogdij der Hervormde Gemeente alhier. De commissie voor het Grondbedrijf kan zich met deze transactie verenigen. Heemstede, 19 Augustus 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 20