67 27 Augustus 1953. 4e Afd. VERKOOP GROND VAN TERREIN „VALKENBURG". Aan de Raad. Wij hebben de eer U mede te delen, dat de N.V. Hogerveka, van Dort- straat 90 te Haarlem, wenst te kopen het perceel grond, groot 1545 M-, dat is gelegen aan de zuidzijde van het Valkenburgerplein, tussen de Molenlaan en de Valkenburgerlaan. De behandeling van dit verzoek heeft vrij veel tijd gevorderd, omdat wij van mening zijn, dat alleen dan tot verkoop mag worden overgegaan, wanneer de zekerheid bestaat, dat op dit terrein een bebouwing tot stand komt, welke een goede afsluiting van het plein vormt en welke boven- dien een aesthetisch verantwoorde overgang biedt tot de aangrenzende bebouwing in de Molenlaan en de Valkenburgerlaan. Het voor U ten Raadhuize ter inzage liggend plan, dat 12 woningen omvat, te bouwen in drie woonlagen van telkens 4 woningen, voldoet naar onze mening aan de bovengenoenide eisen. De hoge eisen, welke worden gesteld, geven naar onze mening ook aanleiding genoegen te nemen met een prijs van f 15.per M2, welke door het Prijzenbureau voor onroerende zaken is vastgesteld en door de Minister van Volkshuisvesting in beroep is bevestigd. Mitsdien stellen wij U voor door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp- besluit tot verkoop over te gaan. Wij voegen hieraan toe, dat de commissie voor het Grondbedrijf, die wij over deze aangelegenheid meerdere malen raadpleegden, blijkens haar voor U ter inzage liggend advies niet eenstemmig is in haar oordeel. Twee van de drie aanwezige leden in de op 13 Augustus j.l. gehouden vergadering kunnen zich met de verkoop onder de genoemde voorwaarden verenigen; het derde lid meende deze verkoop, in verband met het voor- gelegde plan, te moeten ontraden. De op deze aangelegenheid betrekking hebbende stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 19 Augustus 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 23