59 27 Augustus 1953. 2e Afd. ÜITBBEIDING AANTAL UREN VAKONDERWIJS BRONSTEESCHOOL U.L.O. Aan de Raad, Met ingang van 1 September 1952 werd het aantal uren vakonderwijs aan de leerlingen van de Bronsteeschool u.l.o. uitgebreid en wel voor lichamelijke oefening tot 21 en voor handwerken tot 12 klokuren per week. De motieven, welke hiertoe hebben geleid, deelden wij U in onze nota d.d. 25 Augustus 1952 (raadsstuk no. 80) uitvoerig mede. Een van de redenen was de toename van het aantal leerlingen der school en de verdeling van de jongens en meisjes over de verschillende klassen. Het totaal aantal leerlingen was toen 280. Volgens mededeling van het hoofd der school bedroeg het aantal leer- lingen voor de nieuwe cursus op 1 Augustus j.l. reeds 303. Stijging is nog mogelijk. In zijn brief, welke voor U ter inzage ligt, is een overzicht ver- strekt van de verdeling der leerlingen over de klassen met vermelding van het aantal jongens en meisjes. Dat overzicht geeft verder aan hoeveel groepen gevormd zullen moeten worden en hoeveel het totaal aantal klok- uren dient te worden. Met handhaving overigens van hetzelfde aantal uren vakonderwijs in lichamelijke oefening per klas is verhoging van het totaal aantal klokuren van 21 tot 27% nodig. Het komt ons voor dat, wil dit onderwijs inderdaad vruchtdragend zijn, deze stijging als noodzakelijk moet worden beschouwd, waarbij uiteraard ook nog van overwegend belang is, dat het bij de bepaling van een ge- ringer aantal uren uitermate moeilijk zou zijn een sluitend lesrooster vast te stellen. Wij hebben, op grond van een en ander, besloten, met ingang van 1 Sep- tember a.s. het aantal uren vakonderwijs in lichamelijke oefening aan leerlingen der Bronsteeschool te verhogen tot 27% klokuur per week. Voor de resterende maanden van dit jaar kunnen de kosten hiervan ge- raamd worden op ongeveer f 550.Uitbreiding van het vakonderwijs in handwerken is dit jaar niet nodig. Als gevolg van deze uitbreiding zullen de overeenkomstige bijzondere scholen aanspraak kunnen doen gelden op een hogere vergoeding van de kosten van vakonderwijs, wanneer dit aan die scholen eveneens uit- breiding ondergaat. Voor dit jaar zal dit vermoedelijk een meerdere uitgave kunnen betekenen van rond 850. Tot de hiervoor vermelde uitbreiding werd door ons besloten op grond van de bevoegdheid, ons verleend bij raadsbesluit van 25 September 1930, no. 74. Behoort bij de notulen van vergadering van de raad van 27 Augustus Heemstede, 12 Augustus 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. 1953. De sec De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 3