82 82a 82b 29 October 1953. 2e Afd. DOtJCHE-GELEGENHEID IN WONINGWETWONINGEN. Aan de Raad. Bii uw besluit van 29 April 1953, no. 34, verleende U ons een crediet van f 15.000.om in aan de gemeente in eigendom behorende arbeiderswonm- gen, voor zover de huidige bewoners de wens daartoe te kennen geven, een douche-gelegenheid te bouwen. Uit ons bij dat besluit behorend voorstel blijkt, dat wij ons met de be- sturen der Woningbouwverenigingen, welke Woningwetwoningen bezitten, in verbinding hadden gesteld om te vernemen of er ook door bewoners van die complexen prijs op werd gesteld, dat in de door hen bewoonde woning een douche-gelegenheid met vaste wastafel zou worden aange- bracht. In het bevestigend geval zou voor dat doel dan door iedere ver- eniging om een verhoogd bouwvoorschot dienen te worden gevraagd. Wij zegden U toe t.z.t. hierover nadere voorstellen te zulllen doen. Uit de op ons schrijven aan de Woningbouwverenigingen ontvangen ant- woorden blijkt, dat er inderdaad bij bedoelde bewoners belangstelling be- staat voor het aanbrengen van genoemde voorziening. Van de 60 woningen van „St. Joseph" hebben zich hiervoor 25 gegadigden aangemeld. Van het complex van 69 woningen van „de Haemstede" bedraagt dit aantal 10 en van de drie complexen van „Berkenrode" resp. 5, 2' en 6. De resterende looptijd van de bouwvoorschotten is niet voor alle com- plexen dezelfde. Het is de bedoeling de meerdere exploitatielasten, welke uit het verlenen van de verhoogde voorschotten voortvloeien, door een kleine huurverhoging te dekken. Wij menen dat de looptijd voor de ver- hoogde voorschotten gesteld kan worden op ongeveer 20 jaren. Het is gewenst, dat de huurverhoging voor de verschillende complexen ongeveer gelijk zal zijn. Uitgaande van genoemde looptijd, van een rentepercentage van 4 en van de geschatte gemiddelde kosten per woning van 525.- komt de toe te passen huurverhoging neer op 0.75 per week. Bovendien zullen de bewoners, zoals uit ons voorstel behorende bij raadsbesluit no. 34 van 29 April 1953 blijkt, per week 0.75 verschuldigd zijn voor huur van een warmwaterinstallatie. Wij stellen U voor ten behoeve van het genoemde doel de benodigde aan- vullende voorschotten, gebaseerd op genoemde raming, beschikbaar te stellen en om aan het Rijk om aanvullende voorschotten te verzoeken. Daarbij ware de medewerking van de Minister in te roepen om de looptijd daarvan te bepalen zo mogelijk op ongeveer 20 jaar, zodat de lasten- verzwaring voor de bewoners ongeveer gelijk zal zijn. De daarvoor benodigde ontwerp-besluiten worden U hierbij ter vast- stelling aangeboden. Heemstede, 21 October 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 17