78 29 October 1953. 2e Afd. ONDEBWIJZEND PERSONEEL DBEEF- EN CRAYENESTERSCHOOL. Aan de Raad. Ter voorziening' in een vacature van onderwijzer aan de Dreefschool, ontstaan wegens op verzoek van de heer N. van Doorn verleend eervol ontslag, zijn sollicitanten opgeroepen. Ook zijn sollicitanten opgeroepen voor uitbreiding van het onderwijzend personeel met een onderwijzeres aan de Dreef- en aan de Crayenester- school wegens toename van het aantal leerlingen. Het aantal leerlingen over 1953 van elk van die scholen geeft met ingang van 1 Januari 1954 recht op rijksvergoeding van de wedde van 7 leerkrachten, terwijl voor dit jaar, gerekend naar het aantal leerlingen over 1952, de wedden van 6 leerkrachten worden vergoed. Op ons verzoek heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen beslist, dat voor elke genoemde school, reeds vanaf 25 Augustus j.l., datum van aanvang van de cursus 1953-1954, de wedden van 7 leer- krachten vergoed zullen worden. Thans kan derhalve worden overgegaan tot vaste benoeming van een onderwijzer en een onderwijzeres aan de Dreefschool en van een onder- wijzeres aan de Crayenesterschool. De hoofden van genoemde scholen hebben voor de benoeming van de benodigde leerkrachten hun berichten, als bedoeld in artikel 36, achtste lid der Lager-onderwijswet 1920 ing'ezonden, terwijl met de Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Amstelveen over de op te maken voordrachten overleg is gepleegd. Naar aanleiding van deze stukken hebben wij de volgende voordrachten opgemaakt I. voor de Dreefschool: a. vacature N. van Doorn: 1. J. Bakker, onderwijzer leerschool van de Rijkskweekschool te Haarlem en 2. W. P. Mazurel, tijdelijk onderwijzer aan de Voorwegschool alhier. Meer geschikte sollicitanten zijn niet aanwezig. b. uitbreiding aantal leerkrachten 1. Mej. H. A. J. Lippe, tijdelijk onderwijzeres aan de Deefschool alhier; 2. Mej. A. A. van Zutphen, idem Crayenesterschool, alhier en 3. Mej. G. Staritsky, onderwijzeres aan een school te Purmer; II. voor de Crayenesterschool uitbreiding aantal leerkrachten 1. Mej. A. A. van Zutphen, tijdelijk onderwijzeres aan de Crayenester- school alhier; 2. Mej. H. A. J. Lippe, idem aan de Dreefschool, alhier en 3. Mej. G. Staritsky, onderwijzeres aan een school te Purmer.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 9