5 2e Afd. 28 Januari 1954. CREDIET VOOR AANSCHAFFING SCHRIJFMACHINES BRONSTEESCHOOL. Aan de Raad. Het aantal leerlingen van de Bronsteeschool u.l.o. is sinds 1948 gestegen van 222 tot 318, terwijl in de toekomst nog een toename verwacht mag worden. Als gevolg van die toename is op verantwoorde wijze tot de zo zeer gewenste verruiming van de onderwijsmogelijkheden overgegaan. Sinds het begin van de cursus 1953/1954 is definitief in alie leerjaren een prac- tische differentiatie in het leerprogramma ingevoerd, die binnen de be- palingen van de Lager-onderwijswet 1920 en van het officiële M.U.L.O.- examenprogramma valt. Zo is o.a. vanaf het tweede leerjaar naast de M.U.L.O.-A (algemene afdeling) en M.U.L.O.-B. (wiskunde-afdeling) ook een afdeling C gevormd, waar de leerlingen (o.a. door het vervallen van de wiskundelessen) een meer speciaal op handel, kantoor en bedrijf gerichte opleiding kunnen ontvangen. Het is vooral voor de leerlingen van de C-afdeling, zijnde een 90 100-tal noodzakelijk, dat ook onderwijs kan worden gegeven in machineschrijven en stenografie. Om dat onderwijs te kunnen geven behoren een 12-tal schrijfmachines te worden aangeschaft, waarvan de kosten f 3055. zullen bedragen; deze kosten kunnen in 5 jaren worden afgeschreven. Voor stenografie behoeven geen kosten te worden gemaakt. Genoemde lessen kunnen gegeven worden door de bij Uw besluit van 17 December j.l. benoemde onderwijzer Ph. J. Hoedemaeker, die daarvoor de bevoegdheden bezit; deze onderwijzer treedt op 1 Februari a.s. in functie zodat geen extra kosten voor een vakanderwijzer behoeven te worden gemaakt. De Inspecteur van het lager onderwijs kan zich volkomen met de aan- schaffing van een 12-tal schrijfmachines tot genoemd bedrag verenigen. Wij verzoeken U, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit ge- noemd crediet van 3055.ter beschikking te willen stellen. ten laste van de kapitaaldienst 1954 een crediet beschikbaar te stellen van f 3055.ten behoeve van de aanschaffing van een 12-tal schrijfmachi- nes voor de Bronsteeschool u.l.o., af te schrijven in 5 jaren. Heemstede, 20 Januari 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 Januari 1954. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 15