44 2e Afd. 14 Mei 1954. ONTSLAG GEMEENTE-ONTVANGEK. De Raad der gemeente Heemstede;. overwegende, dat aan de controleur der gemeente-financiën gebleken is dat in de loop van het jaar 1952 door de gemeente-ontvanger twee be- dragen van resp. 10.000,en f 2.842,als uitgaaf zijn geboekt, voor welke uitgaven geen bevelschriften tot betaling zijn afgegeven en even- min door de gemeent.e-ontvanger konden worden overlegd, terwijl boven- dien bleek dat degene, te wiens name deze bevelschriften volgens boven- vermelde boekingen gesteld hadden moeten zijn, deze bedragen niet heeft ontvangen; dat de gemeente-ontvanger blijkens een ambtsedig proces-verbaal be- kend heeft zich reeds vanaf 1946 aan frauduleuze handelingen te hebben schuldig gemaakt en dat hij zich de genoemde bedragen door gebruik- making van valse bevelschriften tot betaling wederrechtelijk heeft toege- eigend dat deze handelingen moeten worden aangemerkt als emstige vergrijpen, welke een niet eervol ontslag als gemeente-ontvanger rechtvaardigen dat van het voornemen tot het verlenen van een dergelijk ontslag de burgemeester op 13 Mei 1954 aan betrokkene mededeling heeft gedaan en hem over dit voomemen heeft gehoord dat de gemeente-ontvanger blijkens zijn schriftelijke verklaring van 13 Mei 1954 bekend was met de ambtelijke rapporten betreffende hetgeen hem ten laste wordt gelegd; Gehoord het voorstel van burgemeester en wethouders; Gelet op artikel 113 der gemeentewet en de bepalingen van het regle- ment voor de ambtenaren in dienst der gemeente Heemstede; BESLUIT: PETRUS GEEKTKUIDA TROMP geboren op 31 December 1909 te Heemstede met ingang van 15 Mei 1954 wegens gepleegde ernstige vergrijpen niet eervol ontslag te verlenen als ontvanger dezer gemeente. Afschrift van dit besluit zal aan betrokkene worden uitgereikt. Aldus gedaan in de openbare raadsvergadering van 14 Mei 1954. De secretaris, ^-sDe voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 1