60 4e Afd. 1 Juli 1954. STICHTING VAN EEN GEBOUW OP DE GLIP. Aan de Raad, In Uw vergadering van 17 December 1953 werd ons bij besluit no. 111 een crediet verleend groot /60.300.voor de stichting van een gebouw op de Giip. Bij Gedeputeerde Staten bestonden tegen deze uitgaaf geen bezwaren, terwijl zij evenmin bedenkingen hadden tegen Uw besluit.genoemdekosten te bestrijden uit de extra inkomsten, welke als gevolg van het houden der internationale bloemententoonstelling ,,Flora 1953", na aftrek van de in verband daarmede gedane extra uitgaven, in de gemeentekas zijn gevloeid. Bij de nadere uitwerking van het indertijd voor U ter inzage gelegde sehets-ontwerp, is evenwel gebleken, dat een nieuwe en royalere opzet moest worden gemaakt om tegemoet te komen aan geuite, alleszins recht- vaardige, wensen en gemaakte opmerkingen. Het nieuwe plan, dat voor U ten Raadhuize ter inzage ligt, voldoet o.i. in alle opzichten aan de eisen, die aan een dergelijk gebouw mogen worden gesteld. Aangezien, zoals vermeld, de opzet groter is dan aanvankelijk in de bedoeling lag, is het bedrag, dat bij Uw bovenvermeld besluit beschikbaar werd gesteld, niet toereikend. Wij hebben daarom gemeend een splitsing te moeten maken tussen de stichting van een wijkgebouw op de Glip en de bouw van een woning. De bedoeling was immers aan de extra inkom- sten, welke de ,,Flora 1953" voor de gemeente heeft opgeleverd, een bijzondere bestemming te geven. Deze bestemming komt dan tot uitdruk- king in het „Wijkgebouw". De bouw en de exploitatie van de woning kunnen onafhankelijk daarvan op de normale wijze worden tot stand gebracht en gefinancierd. De kosten verbonden ~ian de bouw en inrichting van het wijkgebouw worden geraamd op rond 67.900.terwijl de bouwkosten van de woning met sehuur worden begroot op rond 12.600.Het ligt in de bedoeling voor laatstbedoelde bouw een rijkspremie aan te vragen. In ons voorstel d.d. 9 December 1953 no. 111 deelden wij U mede, dat het totaal der extra inkomsten, na aftrek van de extra gemaakte kosten van de „Flora 1953" rond 72.000.bedroeg. Inmiddels is ons gebleken, dat het saldo is vast te stellen op /73.672.91. Dit bedrag is derhalve ruim voldoende voor dekking van de stichtings- en inrichtingskosten van een wijkgebouw. Onder mededeling dat de Commissie van Openbare Werken zich met het bovenstaande geheel kan verenigen, nodigen wij U uit ons de nodige gelden ter beschikking te stellen door bekrachtiging van bijgevoegd ont- werp-besluit. Heemstede, 23 Juni 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 13