■■M 62 4e Afd. 1 Juli 1954. BOKGSTELLINGSFONDS VOOR KENNEMERLAND. Aan de Raad, Het Dagelijks Bestuur van de Stichting Borgstellingsfonds voor de Middenstand, district Kennemerland te Haarlem, heeft zich tot ons gewend met het verzoek te willen bevorderen dat de bijdrage dezer gemeente aan genoemde stichting over 1953 en volgende jaren, wordt gebracht op maximaal 1,95 cent per inwoner per jaar. Ter toelichting op zijn verzoek deelt bovengenoemd bestuur het volgende mede: „In het jaar 1947 werd alom in den lande de bijdrageregeling van Pro- vincie, Gemeenten en Kamers van Koophandel gesteld op een verhouding 3:6:1. De maximale bijdrage van de gemeenten werd gesteld op 1,95 cent per inwoner. Door onze Stichting werd echter bovengenoemde rege- ling, voorzoverre het de maximumbijdrage betrof, niet overgenomen. Als maximumbijdrage voor de gemeenten werd aangenomen een bedrag van 1 cent per inwoner, waarbij dezerzijds echter werd gerekend op een bijdrage van de provincie van maximaal 0,97 cent. Het Provinciaal Be- stuur van Noordholland heeft echter het standpunt ingenomen, dat indien onze Stichting de maximale bijdrage voor de gemeenten op 1 cent per inwoner stelt, de bijdrage van de Provincie naar aanleiding van eerder genoemde verhoudingenreeks moet worden gesteld op maximaal 0,5 cent per inwoner. Op deze wijze wordt de totale jaarlijkse bijdrage aan onze Stichting belangrijk verminderd en om het exploitatietekort te kunnen dekken, zou ons reservekapitaal moeten worden aangesproken. Aangezien de uitzet- capaciteit van de Stichting via een vermenigvuldigingsformule gevonden wordt uit het reservekapitaal, is intering op het reservekapitaal niet mogelijk. Het is daarom, dat wij thans de aangesloten gemeenten hebben verzocht, evenals dat overal elders het geval is, de jaarlijkse maximale bijdrage aan onze Stichting te stellen op 1,95 cent per inwoner." Voor 1953 zal de aangevraagde bijdrageregeling tot gevolg hebben, dat 283,26 zal zijn verschuldigd in plaats van f 247,57. Hieruit blijkt wel, dat over genoemd jaar de maximumbijdrage niet vereist is. Op grond van bovenstaande uiteenzetting en daarbij in acht nemende dat de gevraagde verhoging slechts een gering bedrag zal vorderen, stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit het verzoek In te willigen. Heemstede, 16 Juni 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 16 Juni 1954; BESLUIT: de maximum-bijdrage dezer gemeente aan de Stichting Borgstellingsfonds voor de Middenstand, district Kennemerland, te rekenen met ingang van 1 Januari 1953 te verhogen tot 1,95 cent per inwoner per jaar. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 1 Juli 1954. De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 17