2e Afd. 1 Juli 1954. 64 SCHOOLMEUBELEN CRAYENESTER- EN DREEFSCHOOL EN VERANDERING HANDENARBEIDLOKAAL DREEFSCHOOL. Aan de Raad, Het aantal leerlingen van de Crayenesterschool zal met ingang van de cursus 1954/1955 zeer waarschijnlijk toenemen tot 325, en dat van de Dreefschool tot 315. Als gevolg van die toename zal in de Crayenesterschool het handen- arbeidlokaal gebruikt moeten worden als gewoon leslokaal. In dat lokaal zullen, in verband met de ongunstige toetreding van daglicht, ter ver- krijging van een betere verlichting enkele T.L. buizen moeten worden aangebracht, waarvan de kosten worden geraamd op 300. Ook behoren voor de hogere leerjaren een zestal banken, een bord- stelling, een onderwijzerstafel en stoel te worden aangeschaft; de kosten hiervoor worden geraamd op 1015. Het aantal leerboeken en -middelen is niet berekend op het aantal leer- lingen van de nieuwe cursus, zodat ook hiervoor aanschaffing nodig is, waarmede een bedrag van 500.gemoeid zal zijn. Ten behoeve van de Dreefschool behoren een twaalftal banken (7 voor het 2'e en 5 voor het 4e en 5e leerjaar), een onderwijzerstafel en -stoel te worden aangeschaft; de kosten hiervan zullen 1170.bedragen. Voor aanschaffing van boeken en leermiddelen zal een bedrag van 500. benodigd wezen. Uit de toename van het aantal leerlingen van de Dreef- school vloeit voort, dat in deze school een voorziening moet worden ge- troffen voor het ingebruik nemen voor het gewoon lager onderwijs van het lokaal, waarin thans een kleuterklas is ondergebracht. Een oplossing kan gevonden worden door ook het gedeelte van het lokaal voor handen- arbeid, dat thans nog voor dat vak wordt gebruikt, in te richten voor kleuterklas. Het andere gedeelte van genoemd lokaal is reeds in gebruik als kleuterklas. Voor inrichting van eerstvermeld gedeelte van het handenarbeidlokaal zullen voorzieningen moeten worden getroffen voor verbetering van de verlichting en de verwarming, terwijl het dringend gewenst is deze voor- zieningen ook te treffen voor het reeds in gebruik zijnde gedeelte van dat lokaal. Aangebracht behoren te worden T.L. verlichting en 2 gasojaars, omdat met de bestaande centrale verwarminginstallatie de lokalen niet voldoende zijn te verwarmen en uitbreiding niet mogelijk is. Verder zal het in dit lokaal aangebrachte tussenschot moeten worden verplaatst. Bovendien zal een wasbak met aan- en afvoerleiding dienen te worden bijgeplaatst. De kosten van die veranderingen worden geraamd op 1600. Na het verlaten door de kleuters van het lokaal van de lagere school, dat nu weder ingericht wordt tot leslokaal van de Dreefschool, zullen hierin enkele herstellingen moeten plaats vinden en nieuwe gordijnen moeten worden aangeschaft; de kosten worden geraamd op /420. Voor het kleuteronderwijs behoren o.m. te worden aangeschaft 2 wand- borden en kleine wandbordjes, terwijl uit hygiënisch oogpunt een een- voudige vloerbedekking vereist is. De kosten hiervan, die ten laste komen van het kleuteronderwijs, worden geraamd op 1005. Wij stellen U voor voor bovenvermelde doeleinden de nodige credieten te verlenen door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Wij kunnen U nog mededelen, dat bij mondeling contact met het Ministerie van Onder- wijs, Kunsten en Wetenschappen is toegezegd dat er, aan de hand van

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 21