79, 79a 2e Afd. 29 Juli 1954. BEZOLDIGIN G GEMEENXEPERSONEEL. Aan de Raad, Bii Uw besluit van 17 December 1953, No. 109, werd op het gemeentc- nersoneel van overeenkomstige toepassing verklaard de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken, d.d. 3 December 1953, waarbij werd medegedeeld, dat, in verband met de opheffing van de consumptiebep king en de komende huurverhoging de Ministerraad besloten had de to - standkoming te bevorderen van een aantal voorzienmgen nopens de be- zoldiging van het Rijkspersoneel en verzocht werd genoemde maatregelen ook voor het personeel der gemeente vast te stellen. Voor een opsomming dezer maatregelen mogen wij kortheidshalve ver- wiizen naar ons bij Uw bovengenoemd besluit behorend voorstel, alsmede naar de weder bij de stukken ter inzage gelegde circulaire van de Mmister. Wij merken nog op, dat de in die circulaire genoemde voorzienmgen zijn vastgesteld bij K.B. van 20 Februari 1954, St.bl. No. 55, welk K.B. tevens nog een ingrijpende wijziging van de regeling der kmdertoelage bevat. Wij mogen hiervoor verwijzen naar ons desbetreffend afzonderlijk voorste^ Wii bieden U hierbij thans aan de ontwerp-besluiten tot vaststelling van de wiiziging der loontabellen voor de werklieden en van de wijzigmg der iaarwedderegeling voor de ambtenaren. In de daarin opgenomen bedragen zijn de toelagen ingevolge het Toelagebesluit 1951 gemcorporee Dit Toelagebesluit en de daarin aangebrachte wijzigmgen werden bijUw besluiten van 1 Maart 1951 No. 14, '27 December 1951 No. 95 en 27 Augustus 1953 No. 64 van overeenkomstige toepassing verklaard op het gemeentepersoneel. Nu het Toelagebesluit 1951 krachtens het eerder ge- noemde K.B. van 20 Februari 1954, St.bl. No. 55, buiten werkmg îs ge- treden, zijn daarmede dus automatisch deze raadsbesluiten vervallen. De lonen van de werklieden zijn die, welke thans eveneens voor het Rijk gelden naar de le klasse. De nieuwe jaarwedden voor de ambtenaren zijn berekend volgens de bij de meergenoemde circulaire van de Mmister ge- voegde inpassingstabel voor een gemeente der 2e klasse. In de jaarwedde- regeling zijn thans ook opgenomen de normen voor de bezoldigmg ieugdig administratief personeel, welke normen eveneens zijn geconfo meerd aan die welke voor het overeenkomstige rijkspersoneel zijn opge- nomen in de circulaire van de Minister van 12 December 1953 en vastge- steld bij diens besluit van 26 Februari 1954. De nieuwe bedragen van de verschillende m de jaarwedderegeling opgenomen toelagen en vergoedingen zijn berekend door hetgeen hiervoor op 31 December 1953 met inbegrip van de toelagen mgevolge het Toe- lagebesluit 1951 werd uitgekeerd, te verhogen met 5 en vervolgens af te ronden op eenvoudige maandbedragen. Tenslotte zijn de kortingen genoemd in artikel 5 m overeenstemm ng gebracht met de op 1 Januari j.l. ingegane huurverhoging. Het ligt in ons voomemen om, na de wijzigingen m de jaarwedd regeling voor de ambtenaren, welke U thans worden voorgesteld, een her- druk dezer regeling te doen verschijnen. Wij stellen U thans voor tot vaststelling van nevensgaande ontwerp- besluiten over te gaan. Heemstede, 23 Juni 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 25