68 2e Afd. 29 Juli 1954. AANKOOP PERCELEN RAADHUISPLEIN 17 EN 19. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 27 Augustus 1953 No. 65 werden, ten behoeve van een toekomstige uitbreiding van het raadhuis, voor de gemeente aange- kocht de percelen Raadhuisplein 13 en 15, met de bedoeling deze woningen, of één er van, in afwachting van bedoelde uitbreiding voor tijdelijke kan- toorruimte te doen dienen. Uitbreiding van het raadhuis is bij ons college in studie. Ook thans bestaan voor deze uitbreiding nog geen concrete plannen, doch het laat zich wel aanzien, dat voor een dergelijke uitbreiding, rekening houdende met een aan de te verwachten toeneming van het inwonertal der gemeente verbonden uitbreiding der administratieve werkzaamheden, niet volstaan zal kunnen worden met de na sloping der percelen Raadhuisplein 13 en 15 eventueel hiervoor vrijkomende ruimte. Het dan voor de uitbreiding beschikbare terrein zal daarvoor zeer beslist niet voldoende zijn. Wij menen dan ook, dat van de zich thans voordoende gelegenheid om ook de percelen Raadhuisplein 17 en 19 voor de gemeente aan te kopen, gebruik dient te worden gemaakt. Mevrouw de Wed. A. T. C. van der Wal geb. van Amstel is nameüjk bereid genoemde percelen aan de gemeente te verkopen voor een bedrag van f 22.500. Wij zijn van mening, dat deze prijs alleszins redelijk genoemd kan worden, zodat wij U voorstellen door vaststelling van bijgaand ontwerp- besluit tot aankoop van bedoelde percelen over te gaan. burgemeester en wethouders te machtigen onder nader door hen te stellen voorwaarden: a. voor de gemeente aan te kopen van Mavr. Alberdina Theodora Cor- nelia van Amstel, weduwe van de heer Jean Marie van der Wal, wonende te Heemstede, de percelen Raadhuisplein nos. 17 en 19, tezamen groot 740 M2, kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie B, nos. 2053 en 2052, zulks voor de som van twee en twintig duizend vijfhonderd gulden; b. om in de kadastrale aanduiding van de te aanvaarden percelen en in de redactie van de bepalingen en voorwaarden, waaronder deze koop geschiedt, zodanige wijzigingen en aanvullingen aan te brengen, als zij nodig zullen oordelen of wel door Gedeputeerde Staten wenselijk worden geacht. Heemstede, 7 Juli 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 Juli 1954. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 3