HRBhHHShH 83 2e Afd. 29 Juli 1954. DOUCHEGELEGENHEDEN IN GEMEENTE- EN WONINGWET- WONINGEN. Bij raadsbesluiten van 29 October 1953, no. 82, 82a en 82b werden voor het aanbrengen van douchegelegenheden in woningwetwoningen de vol- gende voorschotten verstrekt: a. aan de woningbouwvereniging ,,de Haemstede" tot een bedrag van /5500.voor 10 woningen van het complex van 69 woningen; b. aan de woningbouwvereniging ,,St. Joseph" tot een bedrag van /13.125.voor 25 woningen van het complex van 60 woningen; c. aan de woningvereniging ,,Berkenrode" tot een totaal bedrag van 6825.voor 13 woningen, onder bepaling aanvullende voorschotten tot gelijke bedragen uit 's Rijks kas aan te vragen en te aanvaarden. Naar aanleiding van deze aanvragen heeft de Minister van Weder- opbouw en Volkshuisvesting medegedeeld, dat het hem, gezien het feit, dat de werken zich waarschijnlijk over meerdere jaren zullen uitstrekken, gewenst voorkomt, dat de gemeente zelf voor de financiering zorg draagt. Vermoedelijk kan dan, naar de mening van de Minister, een lening worden gesloten tegen een lager percentage dän 4. Naar aanleiding hiervan kan worden opgemerkt, dat bij uitbreiding van het aantal gegadigden verhoging van het Rijksvoorschot moet worden gevraagd en verleend, hetgeen, mede doordat de looptijd van de aanvullen- de voorschotten gelijk moet zijn aan de nog resterende looptijd van het oorspronkelijke bouwvoorschot, tot grote verscheidenheid zal leiden. Om die redenen achten wij het gewenst de uitvoering van gemeentewege te financieren. Voorts wordt opgemerkt, dat het thans mogelijk is te leneu tegen 31/4 bij een looptijd van 20 jaar. Om bovenvermelde redenen wordt voorgesteld de aanvragen om Rijks- voorschotten in te trekken en deze thans door de gemeente te doen ver- strekken tegen 314 Dit heeft bovendien nog het voordeei, dat de uit de hogere kosten voortvloeiende hogere huur wordt gecompenseerd door deze lagere rente. Het komt ons gewenst voor de rente voor alle voor dit doel verstrekte voorschotten te verlagen tot 314 In verband met de sindsdien gestegen lonen en prijzen is het nodig, dat de aan „St. Joseph" en ,,Berkenrode" verleende credieten enigszins worden verhoogd. Voor ,,St. Joseph" is verstrekt een crediet van /13.125.voor 25 douchegelegenheden. Benodigd i3 voor het aanbrengen van 23 stuks 13.250.—. Voor ,,Berkenrode" is voor 13 stuks verstrekt een crediet groot 6825. terwijl benodigd is voor 12 stuks rond 7500.De voor de overige com- plexen verleende eredieten zijn voldoende. Op grond van het bovenstaande bieden wij U de volgende besluiten ter vaststelling aan. Heemstede, 21 Juli 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 43