89 2e Afd. 29 Juli 1954. CENTRALE VEKVVAKMING CRAYENESTERSCHOOL. Aan de Raad, De ketel van de centrale verwarmingsinstallatie van de Crayenester- school verkeert in zodanige staat, dat het niet verantwoord is deze nog langer te gebruiken. De ketel brandt regelmatig in de bunker, hetgeen niet afdoende is te verhelpen. Verschillende malen is getracht de ketel, die in 1938 is aan- geschaft, te repareren, doch het euvel is niet te ondervangen. Een afdoende oplossing kan verkregen worden door aanschaffing van twee nieuwe nootjesketels van kleinere capaciteit dan de bestaande ketel of van één nieuwe ketel met oliestook. De aanwezige ketel is niet om te bouwen voor het gebruik van een oliebrander. Het toepassen van een volautomatische oliestookketel is verre te pre- fereren boven aanschaffing van twee nootjesketels. De aanschaffings- en piaatsingskosten van een oliestookinstallatie be- dragen, inclusief kosten van administratie en toezicht van Openbare Werken, 7595.en die van twee nootjesketels 8420.Eerstgenoemde ketel vergt dus een mindere uitgave van 825. Bovendien is de aanlooptijd van de ketel om de school op behoorlijke temperatuur te brengen veei korter dan bij ketels, die met vaste brandstof gestookt worden, terwijl als regel des nachts niet behoeft te worden gestookt. Bij aanschaffing van een oliestookinstallatie behoeft de schoonmaker, die ook belast is met de zorg voor de centrale verwarming, niet meer te zorgen voor het stoken van de ketels, zodat zijn loon een evenredige ver- mindering kan ondergaan. Dit in aanmerking nemende zullen de exploitatiekosten van een olie- stookinstallatie zeker niet duurder zijn dan van een verwarming met vaste brandstoffen. De installatie kan, zoals de laatste jaren gebruikelijk is, worden afge- schreven in 10 jaren. De commissie voor het onderwijs kan er zich mede verenigen, dat in bovengenoemde school een oliestookinstaliatie wordt geplaatst, zodat wij U voorstellen het genoemde crediet beschikbaar te willen stellen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 21 Juli 1954; BESLUIT: a. over te gaan tot verandering van inrichting van de Crayenesterschool door het vervangen van de nootjesketel van de centrale verwarming do°r een volautomatische oliestookketel b. voor het onder a. genoemde doel een crediet van 7595.beschikbaar te stellen, af te schrijven in 10 jaren. Heemstede, 21 Juli 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 Juli 1954. De secretaris, De voor:

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 57