99 2e Afd. 30 September 1954. GENEESKUNDIG SCHOOLTOEZICHT. Aan de Raad, Wij delen Uw college mede, dat de commissie van beheer van de school- artsendienst voor Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort ons heeft ge- adviseerd U voor te stellen de tussen genoemde gemeenten getroffen gemeenschappelijke regeling inzake het geneeskundig schooltoezicht op enkele punten te wijzigen. In de eerste plaats is door Gedeputeerde Staten dezer provincie aan genoemde commissie verzocht te bevorderen de redactie der gemeenschap- pelijke regeling in overeenstemming te brengen met het bepaalde in artikel 4, lia 1, van de Wet gemeenschappelijke regelingen juncto de des- betreffende bepalingen der gemeentewet, krachtens welke bepalingen de door de commissie vastgestelde begrotingen door Gedeputeerde Staten behoren te worden goedgekeurd, respectievelijk de door haar voorlopig vastgestelde rekeningen door dat college behoren te worden vastgesteld. Hieruit vloeit een wijziging der redactie van de artikelen 4, 16 en 17 voort, zoals in nevensgaand ontwerp-besluit is aangegeven. Vervolgens stelt de commissie voor het tweede lid van artikel 11 te schrappen, omdat het daar genoemde bedrag in de afgelopen jaren bij herhaling ontoereikend is gebleken, mede als een gevolg van de uitbrei- ding van de dienst, en het naar haar oordeel aan de prudentie der op het financieel beijeid van de dienst toezicht houdende instanties kan worden overgelaten of de uitgaven voor dit doel binnen redelijke grenzen blijven. Tenslotte adviseert de commissie tot wijziging van het tweede lid van artikel 19 in dier voege, dat tussentijdse opheffing of wijziging der regeling in het vervolg zal geschieden bij besluit der deelnemende gemeenten in plaats van door de commissie zelve. Wij stellen U voor het advies der commissie van beheer te volgen en daartoe bijgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 15 September 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 3